Головна » 8 способів розвести вогонь без сірників » 8 способів розвести вогонь без сірників

  8 способів розвести вогонь без сірників


  1. Видобуток вогню тертям

  Це заняття не для людей зі слабкими нервами. І, мабуть, самий складний. Існують різні техніки тертя, але вирішальним фактором в будь-якій техніці є тип деревини, який ви будете використовувати для дощечки і стержня.

  Стрижень - це паличка, яку використовують для обертання і створення тертя. Якщо, обертаючи стрижень, ви створите між ним і дощечкою тертя, достатню, щоб остання почала тліти, тоді ви зможете розпалити вогонь. Дощечку найкраще робити з деревини тополі, ялівцю, осики, верби, кедра, кипариса або горіха.

  Для розпалювання слід використовувати суху деревину.

  Буравчик / ручне свердло

  Це найпримітивніший метод, первісний і дуже складний. Все що вам потрібно - це деревина, руки і непохитна рішучість.

  З губки спорудити гніздо. Це гніздо потрібно буде висипати вуглинки, які з'являться від тертя. Гніздо можна зробити з усього, що легко горить: сухої трави, листя та кори.

  Зробіть воронку. У дощечці для розпалювання зробіть воронку, в яку потім буде вставлятися стрижень, під воронкою можна зробити порожнину для губки.

  Помістіть кору під воронку. На кору слід помістити тліючі жарини, які утворюються завдяки тертю стрижня об дерев'яну дошку.

  Почніть обертати стрижень. Помістіть стрижень в воронку на вашій дощечці. Стрижень повинен бути довжиною близько 60 см. Натисніть на дощечку і почніть обертати стрижень, затиснувши його між долонями. Водите долонями швидкими обертаючими рухами по всій довжині стрижня. Продовжуйте, поки не з'явиться димок.

  Розведіть вогонь. Помітивши димок, постукайте по дощечці, щоб з'явилися вуглинки потрапили на кору. Перенесіть кору в гніздо.

  2. Вогняний плуг

  Підготуйте дощечку для розпалювання. Проріжте жолобок в дощечці. Він буде служити доріжкою для стержня.

  Тріть. Помістіть кінець стержня в жолобок. Почніть з натиском водити кінцем стрижня по жолобку.

  Розведіть вогонь. Розмістіть гніздо з губки з одного кінця дощечки, а саму дощечку під час тертя підніміть так, щоб туди потрапляли вуглинки.

  3. Лучкова дриль

  Це, мабуть, найефективніший спосіб розведення вогню. Він дозволяє досягти потрібної швидкості і тиску, необхідного для появи вугіллячок і тління набагато швидше і, відповідно, швидше розвести вогонь. Крім стержня і дощечки, вам знадобиться колодка і цибулю.

  Знайдіть колодку. Вона буде потрібна для створення додаткового тиску на стрижень, який ви будете обертати за допомогою лука. Як колодки можна використовувати камінь або ще один шматок дерева. Для дерев'яної колодки спробуйте знайти деревину більш твердих порід, ніж та, з якої буде зроблений стрижень.

  Зробіть цибулю. Лук повинен бути приблизно з руку довжиною. Для його створення використовуйте гнучкий, злегка зігнутий прут. Він повинен бути досить міцним. Натягніть на прут тятиву і все готово.

  Підготуйте дощечку для розпалювання. Зробіть воронку, а під нею порожнину для губки. Додайте труть, прямо під воронкою.

  Накиньте тятиву на стрижень. Складіть тятиву так, щоб вийшла петля, протягніть в неї стрижень. Один кінець стрижня помістіть на дерев'яну дошку, а на інший кінець натисніть колодкою.

  Починайте пиляти. Використовуючи цибулю, починайте швидко рухати його вперед і назад, як ніби ви пиляйте. Можна сказати у вас вийшла примітивна механічна дриль. Стрижень потрібно обертати швидко.
  Продовжуйте пиляти, поки не з'являться вуглинки.

  Розведіть вогонь. Скиньте вуглинки в гніздо з губки і акуратно подмімо.

  4. Кресало (кресало, кремінь, труть)

  Це древній прийом. Ніколи не завадить, вирушаючи в похід, захопити з собою кресало. Сірники можуть намокнути, і їх уже не можна буде використовувати, але ви все ще зможете отримати іскру за допомогою кременю і кресала.

  Якщо у вас немає з собою кресала, ви з легкістю зможете зробити його самі, для цього вам знадобиться кварцит і сталеве лезо вашого складного ножа. Адже ви носите з собою складаний ніж? Крім того, вам знадобиться деревне вугілля. На вугілля будуть потрапляти іскри, і він буде тліти. Якщо у вас немає вугілля, використовуйте березову кору або труть.

  Візьміть кремінь і вугілля. Кремень затисніть між великим і вказівним пальцями. Кінчик кременю повинен виступати на 5-7 см. Тримайте вугілля між великим пальцем і кременем.

  Бийте. Використовуйте зворотний частина леза ножа. Вдарте їм кілька разів по каменю. Іскри від удару повинні потрапити на деревне вугілля, який в свою чергу почне тліти.

  Розведіть вогонь. Покладіть вугілля в гніздо з губки і акуратно подмімо.

  5. Лінзи

  Це один з найпростіших способів видобутку вогню. Будь-який хлопчисько, який хоч раз оливо пластмасових солдатиків, знає, як це працює. Якщо ви ніколи не плавили своїх солдатиків, тоді читайте далі.

  звичайні лінзи

  Щоб розпалити вогонь, вам потрібні лінзи, через які можна буде пропустити сонячне світло. Збільшувальне скло, окуляри або бінокль - все згодиться. Якщо лінзу змочити водою, процес видобутку вогню прискориться. Розмістіть лінзу під кутом, щоб на неї потрапив сонячне світло, а промінь був сфокусований на одному місці. Покладіть на місце, куди падає промінь гніздо з губки, і дуже скоро ви здобудете собі вогонь.

  Єдиний недолік цього методу полягає в тому, що він працює тільки при сонячній погоді.

  Крім звичайних лінз, для видобутку вогню цим методом можна використовувати деякі інші предмети.

  Кульки і презервативи

  Наповнивши кульку або презерватив водою, ви перетворите їх в лінзи.

  Налийте воду в кульку або презерватив і зав'яжіть його. При цьому вони повинні набути форми сфери (наскільки це можливо). Не робіть їх дуже великими, інакше вам буде складно сфокусувати сонячне світло. Стисніть куля так, щоб він дав вам чітке коло світла. Презерватив спробуйте стиснути посередині, щоб він утворив 2 лінзи меншого діаметру.

  Кульки і презервативи слід тримати від губки на відстані близько 5 см, оскільки їх фокусна відстань набагато менше, ніж у лінз.

  6. Вогонь з льоду

  Фраза нагадує одну з тем шкільного твору, але насправді лід може допомогти вам розпалити полум'я. Все що вам потрібно, це зробити з шматочка льоду лінзу і використовувати її як звичайну.

  Використовуйте чисту воду. Лід повинен бути прозорим. Якщо він буде каламутним або в ньому будуть смітинки, у вас нічого не вийде. Щоб отримати прозорий лід, налийте воду з озера, ставка або просто покладіть сніг в кухоль або яку-небудь ємність. Дайте рідини замерзнути. Щоб спосіб спрацював, необхідно, щоб шматок льоду був завтовшки близько 5 см.

  Зробіть лінзу. За допомогою ножа виріжте з льоду лінзу. Пам'ятайте, що лінза в центрі зазвичай товщі, ніж по краях.

  Відполіруйте лінзу. Після того, як додасте їй форму, відполіруйте лінзу руками. Тепло ваших рук трохи розтопить лід і зробить його поверхню гладкою.

  Розведіть вогонь. Направте лінзу на сонячне світло. Сфокусуйте промінь на труть і чекайте поява вогню.

  7. Алюмінієва банку і плитка шоколаду

  Відполіруйте дно банки шоколадом. Просто водите шоколадом по дну банки. Потім протріть дно шматком тканини начисто. Шоколад - відмінний засіб для полірування, яке змусить дно банки сяяти як дзеркало. Якщо у вас немає з собою шоколаду, зубна паста теж згодиться. Повторіть це кілька разів.

  Розведіть вогонь. Пополірувавши дно банки, ви отримали дзеркало. Сонячні промені будуть відбиватися від дна і створять точку фокусу. Принцип дії той же, що і в телескопі. Поверніть дно банки до сонця. Промені, як і в інших випадках з лінзами, повинні бути спрямовані на труть. Помістіть труть в 2-3 см від точки фокуса. Полум'я з'явиться через кілька секунд.

  Незважаючи на те, що дуже складно уявити, яким чином можна опинитися в глушині, маючи при собі алюмінієву банку і плитку шоколаду, цей спосіб видобутку вогню просто чудовий.

  8. Батарейки та сталева вовна

  Як і у випадку з банкою і шоколадом, важко уявити, що у вас не виявиться сірників, але знайдуться батарейки і сталева вовна. Але нічого не можна знати напевно. Зрештою, просто заради інтересу це можна зробити в домашніх умовах.

  Витягніть шерсть. Необхідно, щоб вийшла смужка довжиною близько 15 см і шириною в 1-2 см.
  Потріть батарейку про шерсть. В одну руку візьміть шерсть, в іншу батарейку. Для цієї справи підійде будь-яка батарейка, але найкраще використовувати 9-вольтів.

  Потріть сторону батарейки з контактами про шерсть. Остання почне диміти і, врешті-решт, загориться.

  Покладіть палаючу смужку сталевий вовни в гніздо з губки. Смужка прогорає швидко, тому покваптеся.