Головна » Що, якщо часу просто немає, не було і не буде? » Що, якщо часу просто немає, не було і не буде?

  Що, якщо часу просто немає, не було і не буде?


  Що, якщо часу немає, все існує в даний момент і це фундаментальний принцип Всесвіту, який наші вчені до цих пір намагаються зрозуміти? Часу не існує, і квантова теорія тільки підтверджує це? Деякі речі ближче до вас у часі, деякі далі, точно так же, як в просторі. Але ідея того, що час тече навколо нас, може бути настільки ж абсурдною, як і плинність простору.

  Проблема часу з'явилася ще сто років тому, коли спеціальна і загальна теорії відносності Ейнштейна зруйнували уявлення про час як про універсальну постійною. Одним з наслідком стало те, що минуле, сьогодення і майбутнє не абсолютні. Теорії Ейнштейна також утворили розкол у фізиці, тому що правила загальної теорії відносності (які описують гравітацію і крупномасшотабную структуру космосу) здаються несумісними з правилами квантової фізики (які діють на найменших масштабах).

  Згідно спеціальної теорії відносності Ейнштейна, немає ніякого способу визначити події так, щоб їх можна було позначити як протікають одночасно. Дві події, які відбуваються "зараз" для вас, будуть протікати в різний час для всіх, хто рухається з іншою швидкістю. Інші люди будуть бачити різні "зараз", які можуть містити елементи вашого "зараз", а можуть і не містити.

  Результатом є картина так званої блок-всесвіту: всесвіт виступає в якості статичного незмінного "блоку" на противагу традиційному світосприйняттям. Ви можете відзначити усіма можливими методами то, що вважаєте "зараз", але це місце не буде нічим відрізнятися від будь-якого іншого місця, крім того, що ви перебуваєте поруч. Минуле і майбутнє фізично відрізняються не більше ніж ліво і право.

  Рівняння фізики не говорять нам, які події відбуваються прямо зараз - це як карта без символу "ви тут". Момент справжнього в них просто не існує, так само як і плину часу. Крім того, теорії відносності Ейнштейна припускають, що не тільки загального справжнього немає, але і всі моменти однаково реальні.

  Майже сорок років тому відомий фізик Джон Уілер з Прінстона і Брайс де Вітт з Університету Північної Кароліни розробили екстраординарне рівняння, яке забезпечувало можливу рамку для об'єднання відносності і квантової механіки. Але рівняння Уїлера-Де Вітта завжди було спірним, зокрема тому, що додавало ще один незрозумілий поворот в нашому розумінні часу.

  "Можна сказати, що час просто зникло з рівняння Уїлера-Де Вітта, - говорить Карло Ровеллі, фізик з Університету Середземномор'я в Марселі, Франція. - Це питання, яким спантеличені багато теоретиків. Можливо, найкращий спосіб мислення про квантової реальності - відмовитися від поняття часу, щоб фундаментальне опис всесвіту було позачасовим ".

  Можна сказати, що чим краще ми розуміємо свідомість, тим краще ми розуміємо час. Свідомість - безформне невидиме поле енергії нескінченних вимірювань і можливостей, підкладка всього сущого, незалежна від часу, простору, місця. Воно охоплює всі існування без обмежень часу і розмірності, реєструє всі події, якими б малими вони не були, аж до миттєвої думки. Взаємозв'язок між часом і свідомістю обмежується точкою зору людини, хоча по суті вона безмежна.

  Рішення проблеми часу у фізиці і космології по Джуліану Барбура простіше простого: немає такого поняття, як час.

  "Якщо ви намагаєтеся взяти час в руки, воно завжди витікає крізь пальці, - говорить Барбур. - Люди впевнені, що час є, але не можуть отримати до нього доступ. Мені здається, вони не можуть отримати до нього доступ, тому що його взагалі немає ".

  Радикальність Барбура виникає з багатьох років пошуку відповідей на питання класичної і квантової фізики. Ісаак Ньютон думав, що час подібно річці, що тече з однаковою швидкістю всюди. Ейнштейн змінив цю картину, об'єднавши простір і час в єдиний чотиривимірний простір-час. Але навіть Ейнштейн не зміг визначити час як міру змін. На думку Барбура, питання потрібно поставити з ніг на голову. Викликаючи привид Парменіда, Барбур бачить кожен окремий момент як цілісний, завершений і існуючий сам по собі. Він називає ці моменти "Зараз".

  "У міру нашого життя, ми рухаємося через послідовність" Зараз ", - говорить Барбур. - Питання в тому, які вони?". Для Барбура кожен "зараз" - це розташування всього у Всесвіті. "У мене є стійке відчуття, що речі мають певні позиції по відношенню один до одного. Я намагаюся абстрагуватися від усього, що ми не можемо бачити (прямо чи опосередковано), і просто зберегти цю ідею співіснування безлічі речей одночасно. Це просто" Зараз " , нічого більше або менше ".

  Зараз Барбура можна уявити як сторінки роману, вирвані з корінця та розкидані у випадковому порядку за статтю. Кожна сторінка - це окрема одиниця, яка існує поза часом і без часу. Вибудовування сторінок в певному порядку і покрокове їх переміщення створює історію. Але незалежно від порядку розташування, кожна сторінка буде завершеною і незалежно. Як говорить Барбур, "стрибучий кіт - це не те ж саме, що падаючий кіт". Барбур намагається повернути поняття часу до платоновским ідеям, коли час буде непорушно, цілісно і абсолютно.

  Наша ілюзія минулого виникає, тому що кожен "зараз" містить об'єкти, які виступають "записами" на мові Барбура. "Єдиний доказ минулого тижня - ваші спогади. Але спогади приходять з стабільної структури нейронів у вашому теперішньому мозку. Єдиний доказ минулого Землі, яке у нас є, це каміння і скам'янілості. Але це стабільні структури, розташовані в формі мінералів, які ми вивчаємо в нині. Справа в тому, що у нас є тільки ці записи і всі вони існують "зараз".

  Час, з цієї точки зору, не існує окремо від всесвіту. За межами космосу не цокає годинник. Багато хто з нас сприймають час подібно Ньютону: "Абсолютна, істинне і математичне час за самою своєю суттю протікає рівномірно, незалежно від чого-небудь зовні". Але Ейнштейн довів, що час є частиною тканини всесвіту. Попри те, що думав Ньютон, наші звичайні годинник не вимірюють щось незалежне від всесвіту.

  Слово "механіка" в терміні "квантова механіка" означає машину, передбачувану, працездатну, пізнається річ. Квантова Всесвіт, в якій ми живемо, хочемо ми цього чи ні, на поверхні здається механічної та лінійної, але це не так. Її краще описати як безліч можливих лінійних дій. Цю науку можна було назвати "квантової екологією" замість "квантової механіки", тому що вона створюється зсередини. Все, що виходить з невидимості, робить це подібно до живого організму.

  У квантовій механіці всі частинки матерії і енергії можна описати як хвилі. У хвиль є незвичайна властивість: в одному місці може існувати нескінченне їх число. Якщо одного разу буде доведено, що час і простір складаються з квантів, ці кванти будуть існувати збиті в одній безрозмірною точці всі разом.

  Сучасна переважна парадигма в світі свідчить, що якщо річ не можна пояснити, деталізувати, проаналізувати і задокументувати лінійними науково-розумовими процесами, то це нісенітниця. Якщо у вас є духовне пояснення людського існування, то ви божевільний з точки зору науки, живете в своєму маленькому світі. Наукове мислення говорить нам, що все у всесвіті можна пояснити або зараз, або в майбутньому, використовуючи аналітичні наукові методи. Наука каже: за відсутності наукового доказу, цей предмет не варто обговорення. Якщо його не можна покласти в коробку з биркою, забудьте про нього ". Очевидно, багато хто бачить в такому підході обмеження в розвитку людини. Але це питання дуже спірне.

  Поведінка квантової частинки не можна пояснити однією лише наукою, крім того, його можна пояснити зрозумілою нашому розуму термінологією, бо наш розум за своїми природними функціями вважає, що реальність складається з речей, речі можна розбити на дрібні складові і пояснити в лінійному механічному стилі. Щоб зрозуміти, наскільки помилково цю думку, досить згадати, що ми живемо в відносному світі і взаємодіємо з іншими свідомими істотами і всесвіту лінійним чином. Така природа розуму. Потрібно вийти за її межі, щоб знайти відповіді.

  На думку фізиків, життя описується серією зрізів: ось ви дитина, ось ви поснідали сьогодні, ось читаєте цю статтю, і кожен зріз існує нерухомо в своєму часі. Ми генеруємо потік часу, тому що вважаємо, що той же "я", який снідав цього ранку, читає цієї статті.

  Так навіщо нам час? Ейнштейн, наприклад, представив передчасної всесвіту, яку він допоміг створити, такий некролог, схожий на втіху з нагоди передчасно померлого друга: "Нині він [один] покинув цей дивний світ трохи раніше за мене. Це нічого не означає. Люди начебто нас, віруючі в фізику, знають, що різниця між минулим, сьогоденням і майбутнім - всього лише стійка ілюзія ".