Головна » Єгипетська статуетка в Британському музеї рухається сама по собі » Єгипетська статуетка в Британському музеї рухається сама по собі

    Єгипетська статуетка в Британському музеї рухається сама по собі


    Давньоєгипетська статуетка Неб-Сену висотою 25 см, датована 1800-м роком до н. е. і на даний момент знаходиться в Менчестерском музеї в Англії (придбана в 1993-му році), почала рухатися сама по собі, на превеликий подив учених і співробітників музею.

    Першим це помітив куратор музею Кемпбелл Прайс: це здалося йому дивним, оскільки ключ був тільки у нього. Прайс поставив статуетку на місце, але на наступний день вона знову перемістилася - тоді співробітники музею встановили відеоспостереження за статуєю і створили покадровий ролик, де видно рух фігурки.

    На відео відображено, як вона повільно обертається проти годинникової стрілки протягом дня, але вночі залишається нерухомою. Британський фізик Брайан Кокс припустив, що рух статуетки днем ​​пов'язано з вібрацією, що створюється кроками відвідувачів: він вважає, що причиною руху послужило диференціальне тертя, коли дві поверхні - сама кам'яна статуетка і скляна полиця, на якій вона стоїть, - піддаються легкої вібрації.

    Статуетка повертається завжди не більше ніж на 180 ° - можливо, причина цього в тому, що одна її сторона важить більше, ніж друга: повертаючись, статуетка досягає більш стійкого положення на полиці і перестає обертатися.