Головна » Міста і країни » Затонулі міста Середземномор'я

  Затонулі міста Середземномор'я

  Говорячи про затонулі містах, відразу згадується Атлантида. Чи існувала вона насправді і де перебувала - завдання для вчених. Однак крім легендарної цивілізації під водою знаходяться і інші цікаві об'єкти, які цілком реально існували і сьогодні доступні для вивчення.

  Байї

  Розкішний місто Байї, призначений для гедоністичного проведення часу, був побудований римлянами неподалік від Неаполя більше 2 тис. Років тому. Як стверджують стародавні хроніки, його назвали ім'ям рульового, який керував кораблем героя Улісса, - байоса. Приємний м'який клімат, багата рослинність, джерела з гарячою водою, ще ряд можливостей отримати задоволення, перетворили його в блаженне місце на Землі.

  Тут вважали за краще жити і відпочивати представники римської знаті, які зводили прекрасні пишні вілли і комфортні громадські будівлі. Відбувалися з регулярністю вулканічні виверження в районі Неаполітанської затоки призвели до затоплення міста. Він пішов під воду, практично повністю зберігшись. До сих пір можна розгледіти чудовий мозаїчна підлога давньоримських будівель, викладені каменем дороги і численні статуї.

  Геракліон

  Геракліон багато хто вважав міфічним містом. За легендами, в ньому побували Олена і її коханий Паріс. Але стародавнє місто був виявлений в 1999 році. Побудований в гирлі Нілу, він зник у VII-VIII століттях, забравши з собою множинні скарби. На дні археологи знаходять величезні статуї, висоти яких досягає 5 метрів, саркофаги з останками людей і тварин, стели з староєгипетськими і давньогрецькими написами. Безліч останків кораблів говорять про те, що Геракліон колись був великим торговим портом.

  Кекова

  Місто Кекова, що був розташований на однойменному острові сучасної Туреччини, вважався видатним місцем в епоху існування Візантійської імперії. Внаслідок землетрусу він занурився під воду. Але на таку глибину, що чітко проглядається крізь прозору блакить. Пірнати і тим більше вести дослідження без дозволу влади тут заборонено. Місцеві жителі мають непоганий дохід від туристів, які просять звозити їх на човнах помилуватися видами затонулого міста.

  Атліт

  Майже 9 тисяч років тому місто Атліт Ям був затоплений возами Середземного моря. Його виявили випадково в 1984 році. Під водою збереглися будинки, каміни, колодязі, могили з людськими скелетами. Археологи побоюються піднімати знахідки на поверхню, вважаючи, що повітря може пошкодити стародавні скарби. Вони чекають, коли морська течія знесе пісочний наліт, щоб побачити, що насправді ховається під ним.

  Неаполіс

  Біля Тунісу всього півтора роки тому був знайдений місто Неаполіс. Його затопили води того ж цунамі, що обрушився на Олександрію - майже 2 тис. Років тому (в 365 році). На території міста виявлено безліч судин, що використовувалися для приготування і зберігання рибного соусу - гарума - дуже популярного в римську епоху. Це свідчить про те, що Неаполіс вважався важливим промисловим об'єктом стародавнього світу.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!