Головна » Як вижити в авіакатастрофі » Як вижити в авіакатастрофі

  Як вижити в авіакатастрофі


  1. Одяг для виживання.
  Ваші шанси на виживання зростуть, якщо в разі авіакатастрофи ви будете мати "правильну" одяг і взуття. "Уявіть, що вам знадобиться тікати з палаючого літака", - говорить Синтія Корбетт, фахівець з FAA (Federal Aviation Administration) - "наскільки зручно буде це робити в шльопанцях або туфлях на високих підборах?".
  Окрім взуття, розумним рішенням буде надіти одяг з щільної тканини з довгими штанинами і рукавами. Це допоможе захистити шкіру від опіків і гострих уламків. Згідно зі звітом організації NTSB, 68% тих, хто гине в авіакатастрофі людей, вмирають вже після аварії, від травм отриманих під час пожежі.

  2. Найбезпечніші місця.
  Аналіз проведений в 2007 році журналом Популярна Механіка показав, що найбільший відсоток тих, що вижили доводиться на хвостову частину літака (розглядалися випадки аварій починаючи з 1971 року). Це сумарна статистика, звичайно, в ряді випадків були винятки.
  Незалежно від того в якій частині літака ви вибрали місце, постарайтеся робити вибір так, щоб воно розташовувалося ближче до аварійного виходу. Професор Ed Galea, інженер пожежної безпеки в Університеті Грінвіча в Англії, виявив, що більшість тих, хто вижив під час катастрофи знаходилися на відстані не більше 5 рядів від аварійного виходу. Також він звертає увагу, що місця біля проходу безпечніші, ніж у вікна, оскільки дозволяють безперешкодно вийти в прохід.

  3. Зліт і посадка.
  Експерти з безпеки з'ясували, що найбільш небезпечні в плані краху моменти в польоті - це 3 хвилини з моменту зльоту і 9 хвилин до моменту посадки авіалайнера. Саме в ці моменти слід залишатися в зручному взутті та одязі з довгими рукавами, а також звернути увагу на аварійні виходи.
  Крім того експерти рекомендують розмістити ручну поклажу під впередистоящей сидінням. У разі катастрофи це може запобігти потраплянню ваших ніг і ступень під переднє крісло. Перелом ніг при зіткненні - найбільш поширена травма.
  Якщо зіткнення неминуче, важливо прийняти "позу виживання" (див. Інструкцію в передістоящем кріслі).
  Обов'язково вийміть з кишень гострі і тверді предмети типу олівців, ручок, ключів.

  4. Правило 90 секунд.
  Перші 90 секунд після катастрофи - найбільш важливі! Якщо ви зумієте зберегти спокій і постараєтеся вибратися з літака, ваші шанси вижити будуть досить високі.
  Деякі пасажири впадають в такий стан паніки, що не можуть навіть розстебнути ремінь безпеки. Звіти організації NTSB показують, що багато жертв аварії знаходяться на своїх місцях з пристебнутими ременями безпеки.
  "Дуже важливо знати, що потрібно робити, не чекаючи вказівок", - говорить Корбетт - "деякі люди сидять і чекають поки їм скажуть що робити, але ніхто нічого не говорить і вони продовжують сидіти прямо посеред катастрофи".
  Одна з причин, по якій в недавню катастрофу врятувалося так багато людей - це те, що вони зуміли швидко покинути літак.
  Пошук і збір свого багажу також може стати фатальною помилкою. Не баріться ні секунди.

  5. Не небезпечніше ескалатора.
  Згідно зі статистикою NTSB, тільки один з 1.2 мільйона рейсів закінчується катастрофою. Постійні поліпшення техніки безпеки, протипожежного обладнання та вибір негорючих матеріалів, роблять польоти на літаку в даний час більш безпечними, ніж поїздки на автомобілі.
  Ймовірність загинути в авіакатастрофі складає приблизно 1 шанс на 11 мільйонів, у той час як загинути в ДТП - 1 шанс з 5 тисяч.
  Таким чином, польоти на сьогоднішній день - один з найбезпечніших способів подорожувати. Однак не варто ставитися до них легковажно, просто не потрібно боятися і завжди потрібно мати план дій.