Головна » Маленькі таємниці шедеврів світового живопису. Частина 1 » Маленькі таємниці шедеврів світового живопису. Частина 1

  Маленькі таємниці шедеврів світового живопису. Частина 1

  У живопису величезне значення відіграють деталі. Саме завдяки їм багато картин стають шедеврами світового мистецтва.

  Даная

  Полотно просвітили рентгеном, виявилося, що автор переписав її основну частину. Було виявлено, що на полотні були написані дві реально існуючі жінки. Перша - дружина Саскія. Жінка рано померла, і після її смерті Рембрант був у близьких стосунках з Гертьє Диркс, вона то і виявилася другою.

  В середині 80-х душевнохворий облив картину кислотою і порізав ножем. Після цього картина відновлювали 12 років.

  Бурлаки на Волзі

  Про Іллю Рєпіна, автора цієї картини, подейкували, що він справжнісінький рок портретист. Художнику навіть боялися позувати. Існувала думка, що натурщики художника після закінчення позування вмирали.

  За легендою така ж доля чекала і знаменитих бурлак. Художник дуже здивувався складними умовами бурлацьке життя і помістив на полотно річковий буксир, як знак звільнення від непосильної праці. Потрібно відзначити, що до ліквідації бурлацьке тяги ніхто з людей, зображених на полотні, не дожив.

  Ранок у сосновому лісі

  Шишкін в основному писав пейзажі і хвилювався, що його ведмеді на цьому полотні вийдуть не натуральними. Тому художник звернувся до свого друга Костянтину Савицькому. Саме він намалював ведмежат, які зображені на полотні.

  Сподобалася стаття? Тоді поділіться нею зі своїми друзями в соціальних мережах!