Головна » Про найкорисніших запахах » Про найкорисніших запахах

  Про найкорисніших запахах


  1. Завдяки апельсинів навіть люди, які не вживають алкоголь, можуть випробувати почуття, схоже на сп'яніння. Аромат сонячних цитрусових плодів сприяє розслабленню, допомагає відчувати себе розкуто, а також має зігріваючий ефект. Хоча, звичайно, келих хорошого вина запах апельсина замінити не в силах.

  2. Любительки шоколаду, радійте! Запах цих ласощів сприяє утворенню ендорфіну, який ще називають гормоном радості. Ендорфіни не тільки відповідають за гарний настрій, вони також допомагають подолати біль і підсилюють сексуальний потяг. Якщо боїтеся погладшати, не їжте шоколад: досить насолоджуватися його ароматом.

  3. Лаванда є сильним антидепресантом. Запах цих милих квітів допомагає впоратися з депресією, коли інші засоби альтернативної медицини безсилі.

  4. Робота з копіювальними апаратами сприяє ранньому старінню. Під час роботи копіри виділяють озон, причому кількість цього газу, виробленого машинами, в мільйони разів вище, ніж кількість природного озону. На жаль, така властивість копірів можна назвати корисним. Озон є сильним окислювачем, який сприяє прискоренню всіх процесів людського організму. Одним з таких процесів є старіння.

  5. Запах лимона сприяє концентрації уваги. Погодьтеся, це є серйозним аргументом на користь чашки чаю з лимоном на робочому місці. Наприклад, вживання такого ароматного напою при роботі за комп'ютером допоможе знизити кількість помилок більш ніж на 50 відсотків.

  6. Аромати дуже сильно "прив'язують" спогади про які-небудь події. Досить відтворити запах, який супроводжував приємні моменти - і пам'ять послужливо поверне нам відчуття, які ми відчували в ту мить. Така властивість запахів можна використовувати не тільки для подорожей в минуле, а й для лікування різних недуг. Запахи, пов'язані з приємними спогади, сприяють виробленню ендорфінів і нейромедіаторів, що в свою чергу прискорює процес одужання.

  7. Навіть легенди Давньої Греції не залишили запахи без уваги. Відповідно до одного з міфів, Гера взяла у Афродіти чарівний пояс з особливим ароматом, щоб спокусити Зевса. Спираючись на сучасні знання про ароматерапії, можна припустити, що спокусити верховного бога Олімпу допомогли аромати-афродізіаки. Зокрема, до них відносяться іланг-іланг, гвоздика, мускатний горіх, рожева ваніль і жасмин.

  8. Якщо страждаєте від головного болю, таблетку знеболюючого засобу вжити не можете, скористайтеся ефірним маслом грейпфрута. У аромотерапії грейпфрутовий масло славиться своїми болезаспокійливими властивостями.

  9. Коли подруга наполегливо рекомендує "випробувати це чудове масло", а Вам неприємний його запах, рішуче відмовляйтеся від подібних експериментів. Подрузі запах ефірної олії дійсно міг "відкрити друге дихання", а ось Вам він цілком може принести головний біль. Якими б цілющими властивостями не володів аромат, в разі, якщо він неприємний людині, користі від такого масла не буде

  10. Жасминове масло може допомогти вагітній жінці зрозуміти, чи дійсно вона скоро народить. Під час сутичок досить нанести на тіло кілька крапель олії жасмину. Якщо організм тільки готується до пологів, і виникли тренувальні сутички, незабаром після використання масла вони вщухнуть.