Головна » Одна калорія енергетично рівноцінна одному граму тротилу » Одна калорія енергетично рівноцінна одному граму тротилу

  Одна калорія енергетично рівноцінна одному граму тротилу


  1 кал - це кількість енергії, яка потрібна, щоб підвищити температуру 1 л води на 1 ° С, в інших одиницях виміру це 4,184 кДж або 1,16 Вт · год.

  Тротиловий еквівалент - ще одна одиниця виміру енергії, тротил - найпоширеніше вибухову речовину, тому він використовується в якості універсальної одиниці обчислення потужності вибуху. До речі, тринітротолуол (TNT) винайшли в 1863-му році і спочатку використовували як жовту фарбу.

  Тротил досить інертний: змусити його здетонувати складніше, ніж більшість інших вибухових речовин, до того ж він поступається багатьом з них в потужності, тому як вибухова речовина TNT довгий час не був популярний.

  Якщо потужність бомби становить 1 т в тротиловому еквіваленті, це означає, що під час вибуху виділиться 4,184 ГДж енергії, а 1 до тротилу - це близько 4,6 МДж. 1 Мт тротилу було б достатньо, щоб на три дні забезпечити США електроенергією, а для одного будинку такої кількості енергії вистачить на 100 тис років.

  1 кг пороху дає вибух потужністю в 3 МДж, стільки ж динаміту вивільнить 7,5 МДж енергії, а 1 кг бензину рвоне на 47,2 МДж (еквівалентно приблизно 10,26 кг тротилу), правда, для цього палива потрібно окислювач.

  Якщо уявити собі маленький вибух 1 г тротилу, то саме таку кількість енергії містить 1 кал, зате енергії 1028 Мт тротилу вистачить, щоб влаштувати явище, рівнозначне вибуху наднової.