Головна » простір » Загадкова пляма в Антарктиді з'явилося зовсім раптово і поставило вчених в безвихідь

    Загадкова пляма в Антарктиді з'явилося зовсім раптово і поставило вчених в безвихідь

    Величезна біла пляма було виявлено американськими геологами в Антарктиді, поруч з місцем аварії пасажирського лайнера McDonnell Douglas DC-10-30. Літак Air New Zealand розбився в 1979 році, але точних причин трагедії встановити так і не вдалося.

    Літак врізався в гору на п'ятій годині польоту. Загинули всі пасажири і члени екіпажу. Представники авіакомпанії провели ретельне розслідування події, але змогли встановити лише те, що авіалайнер на момент зльоту був в чудовому технічному стані, а обидва пілоти мали вельми великий досвід.

    Більш точну інформацію про катастрофу могли б дати уламки літака або ж чорний ящик - якщо він уцілів при падінні. Але нещасні останки McDonnell Douglas DC-10-30 лежать біля підніжжя гори Еребус - майже самої ізольованою територією в світі.

    Експерти каналу Science Channel вважають, що біла пляма найбільше схоже на слід екстреного гальмування великого повітряного судна. Але жоден існуючий (по крайней мере, в цивільній авіації) літак не зміг би за кілька секунд здійснити посадку в певну точку, а потім так само блискавично набрати швидкість і полетіти. Чи не призвело раптова поява невпізнаного судна до того, що пілот DC-10-30 пішов на екстрений маневр ухилення? Хто знає.