Головна » Найпопулярніші помилкові наукові теорії » Найпопулярніші помилкові наукові теорії

  Найпопулярніші помилкові наукові теорії

  Наука знаходиться в постійній динаміці: вчені відкривають таємниці природи, висловлюють теорії і намагаються їх довести. Само собою, в цьому процесі неможливо виключити помилкові гіпотези. Деякі з них вважалися істиною протягом багатьох років. В огляді нижче ми розповідаємо про самих божевільних помилкових ідеях, в які вірило людство.

  телегонія

  У даній області лженауки існувала думка, що діти мають права стати спадкоємцями генетичні особливості партнерів матері, з якими у неї був інтимний зв'язок. Особливо ця теорія віталася нацистами. Вони вважали, що якщо у жінки-арійки були інтимні зв'язки з "нечистими" чоловіками, її майбутня дитина навіть від чистокровного німця не буде відповідати арійського ідеалу.

  Міазмотерапія

  Вона носить назву теорія миазмов. Її сенс полягає в тому, що міазми або погане повітря є причинами всіх хвороб. До XIX століття люди просто не знали про існування бактерій і мікробів, тому пояснювали погане самопочуття саме так.

  "Вселенський пупізм"

  Ні для кого не секрет, що протягом довгих століть наша планета вважалася центром світу. При цьому сонце і місяць оберталися навколо неї. Нова і вірна модель сонячної системи була сформована Миколою Коперником.

  Неандертальці і Homo sapiens

  До 2010 року вчені й припустити не могли, що Homo sapiens і неандертальці могли давати спільне потомство. Однак пізніші дослідження показали, що у 4% людей присутній геном древніх людей.

  Виразка і стрес

  Раніше вважалося, що людина може отримати виразку шлунка через зайвих переживань. І тільки в 2000-х було доведено, що вона утворюється через особливих бактерій в шлунковому середовищі. Одному досліднику навіть довелося самому себе заразити цими мікроорганізмами, щоб довести свою правоту. У підсумку, він і його колеги отримали премію Нобеля за своє грандіозне відкриття в 2005 році.

   "Суспільство плоскою землі"

  Протягом багатьох століть все людство було впевнено в тому, що крокує по диску, а не по кулястої планеті. Правда, і сьогодні збереглися адепти цієї віри в плоску Землю.

  Сподобався матеріал? Зробіть репост, щоб поділитися статтею з друзями!