Головна » Влаштуйте собі пекельну тиждень » Влаштуйте собі пекельну тиждень

  Влаштуйте собі пекельну тиждень


  Зазвичай люди не помічають, як біжить час, поки раптово не надається, що його вже майже не залишилося. 52 тижні щороку ви на щось витрачаєте, але чи багато хто з них зможете згадати під бій курантів? До 80-річчя ви проживете 4160 тижнів: в які з них ви були щасливі? Які тижні навчили вас чомусь новому? Які наблизили до наміченої мети? Не дивіться на календар, що не перегортайте щоденник і стрічку Facebook. У вас в житті рівно стільки часу, скільки ви проживаєте усвідомлено, а не за звичкою. Встати о 7 ранку, приїхати на роботу до 9 години, з'їсти бізнес-ланч, доопрацювати належний час, заїхати в магазин, постояти в пробці, встигнути кудись ще, повечеряти, подивитися серіал / почитати книжку, лягти спати. Людині властиво чіплятися за щоденні ритуали і бажати стабільності ( "Щастя є спрага повторення", - говорив Мілан Кундера), але занадто багато стабільності - це вже стагнація, тобто маленька смерть кожен день, день за днем, тиждень за тижнем. Доведено провідними вченими.

  Але ми не любимо зміни: хто знає, до чого вони приведуть? А раптом буде боляче і неприємно? Буде - це абсолютно точно. Тому потрібні радикальні заходи.

  Норвезька коуч (і найпопулярніший національний автор нон-фікшн книг) Ерік Бертранд Ларссен в книзі "Пекельна тиждень" пропонує кожній людині, хоча б раз нарік на брак або швидка течія часу, а також на заїла рутину і неясне, але міцніюче відчуття, що життя проходить повз, випробувати метод, активно застосовується в збройних силах по всьому світу (згадайте фільм "Солдат Джейн"): влаштуйте собі абсолютно неможливу тиждень. Поставте амбітні, ледь досяжні цілі, завантажте кожну хвилину, задайте скажений ритм з 5 ранку найближчого понеділка. Робіть те, чого завжди боялися, то, чого не вмієте, то, що весь час переносили в to-do list. Викладайтеся по повній, будьте послідовними, уперті і сконцентровані кожну секунду, включите усвідомленість на максимум. Призначте покарання за невиконання плану. Не шкодуйте себе. Проживіть цей тиждень так, ніби вона остання і ви повинні встигнути зробити ВСЕ. При цьому не можна надто жертвувати сном і відпочинком і обов'язково потрібно залишатися людиною - не використовувати в своїх цілях інших, не зривати на них напруга. Збалансуйте навантаження в усіх сферах свого життя - кожен день приділяйте час спорту, харчуйтеся правильно і регулярно, не забувайте про друзів і близьких. Виклики у кожного будуть свої, але головне - ваша "пекельна тиждень" повинна бути заповнена ними до країв. Протримаєтеся до останньої хвилини неділі, не давши собі послаблення і чітко дотримуючись власним планом. А потім проаналізуйте результати.

  Тут можуть бути варіанти: хтось прокляне все на світі за те, що вплутався і не визнає ніякої користі від пережитих страждань, хтось виявить у собі небачені запаси енергії і сміливості, а хтось зрозуміє, що і так живе в ритмі , малосумісні з гармонійним людським існуванням, і далі посилювати його вже нікуди. У будь-якому випадку тиждень, прожите на межі можливостей, коли ви постійно долаєте себе, відчуваєте свої кордони і розширюєте зону комфорту, не пройде безслідно.

  На перший погляд, здається, ніби ця ідея суперечить всім новомодним (і довели свою спроможність) тенденціям до уповільнення, спрощення і вичленовуванню головного з лушпиння повсякденної суєти. Але насправді це крок в ту ж сторону: перевершити власні очікування - значить повірити в себе, перевірити кордону - значить дізнатися, де вони проходять, зробити стрибок вперед - значить побачити, в ту чи сторону ви рухаєтеся. Такий собі аутотренінг особистісного зростання - дешево і сердито. І дуже-дуже неприємно, зате безперечно дієво.

  Головне (як завжди) - не захоплюватися і не впадати в крайності. Згадайте криву Єркс-Додсон і необхідність підтримувати оптимальний рівень стресу. Тоді ви підвищите свій ККД, перестанете боятися змін і легко розправитися з завданнями, які раніше здавалися вам непосильними.

  Але якщо відсувати кордону надто завзято, можна і зовсім зламати їх, і це буде зовсім не "Я вільний" а "Розбігшись, стрибну зі скелі". Час від часу струс корисна, оскільки тримає організм в тонусі. Але жити в постійній напрузі значить наражати себе на небезпеку: якщо тіло не відповість фізичним захворюванням в ближній перспективі, то заробить щось хронічне і з великим ступенем ймовірності експеримент над собою закінчиться нервовим зривом. І тут вже пряма дорога на кушетку психотерапевта. Знайдіть свій власний темп, tempo giusto, яким би рваним він не був.