Головна » речі » Японський меч Катана

  Японський меч Катана


  Катана - є з одного свого боку досить елегантним зброєю. З іншого - смертоносним. У стані спокою - це втілення елегантної стриманості і доцільності, але як тільки меч виявляється в руках воїна, катана стає вельми потужною стихією - блискавкою і тайфуном одночасно.

  Катана - це довгий японський меч. За своєю формою нагадує шаблю, проте рукоять не загнута в протилежну від леза сторону, як у класичній шаблі.

  Катана з'явилася в XV столітті і використовувалася з кінця XIV століття в якості традиційного зброї японського самурая.

  У країні сонця, що сходить (Японія) ставлення до катання ніколи не обмежувалося її чисто утилітарним військовим призначенням. Згідно японської міфології - меч є одним з трьох священних регалій, що позначає символ доблесті. Меч завжди служив об'єктом поклоніння і головною сімейною реліквією, яку берегли, як зіницю ока. Мечі, а зокрема катана, завжди передавалися у спадок з одного покоління в інше.

  Володіння мечем звеличує його власника на певну соціальну щабель в суспільстві. Звичайні люди такі, як: селяни, купці, ремісники не могли носити з собою зброю.

  Катану завжди носили в піхвах, закладеними за пояс під таким кутом, який приховує від противника всю довжину свого леза. Коли самурай заходив до будинку, він виймав катану.

  У разі конфліктів самурай тримав меч в лівій руці в стані бойової готовності. Якщо меч опинявся в правій руці самурая, це свідчило про те, що він прийшов з миром - своєрідний знак довіри. Кожен раз, коли самурай сідав, катану він клав поруч із собою в межах досяжності, щоб в будь-який з моментів бути у всеозброєнні.
  Сьогодні, в усьому світ меч катана - досить популярний артефакт. Як подарунок, як інструмент для пізнання світу і себе, як модна річ, як предмет мистецтва.

  Щорічно виходить безліч фільмів, де катана, в тій чи іншій інтерпретації, грає одну з ключових ролей в руках свого воїна. Практично у всіх країнах є умільці, які створюють мечі катана. Хоча, за традицією, вважається, що найбільш досвідченими вважаються японські ковалі. І це не випадково, як було зазначено вище, батьківщиною катани є саме країна Висхідного Сонця. Ще б їм не бути справжніми майстрами своєї справи.

  Вважається, що сьогодні в світі збереглося близько двох мільйонів японських мечів, але більшість з них - це офіцерська зброя заводського виробництва, виготовлене в другій половині IXX початку XX ст. і відоме під назвою «маньчжуркі».

  Колекціонер, набуваючи самурайський меч, може отримати свого роду паспорт із зазначенням часу його виготовлення, назви школи і нерідко імені майстра. Такий документ видає вельми авторитетне в усьому світі японське суспільство збереження мистецтва мечів (Nihon Bijutsu Token Hoson Kuokai). Тут прийнята 4-ступінчаста класифікація мечів: особливо цінні, цінні, особливо зберігаються і, нарешті, просто зберігаються мечі. При цьому виділяється два розряду - «національний скарб» і «важливе надбання культури». Особливо цінних екземплярів зараз на обліку 117 штук, ще близько трьох тисяч - цінних.