Головна » знаменитості » Цікаві факти про Чемпіонат світу з футболу

Цікаві факти про Чемпіонат світу з футболу

Лічені дні залишилися до відкриття Чемпіонату світу з футболу, який пройдtт в Росії з 14 червня по 15 липня.

А вперше мундіаль пройшов в 1930 році в Уругваї. Найцікавіше, що на перший чемпіонат ніхто не хотів їхати.

30 липня 1930: Jules Rimet, президент FIFA

Футбольні клуби були проти того, щоб відправляти в Південну Америку своїх кращих гравців. Тоді організатори запропонували оплатити командам всі витрати, пов'язані з перельотом і проживанням. У першому ЧС брали участь лише кілька країн: Франція, Югославія, Бельгія та Румунія. А в фіналі за перемогу змагалися збірні Уругваю та Аргентини.

Через 20 років ЧС проходив в Бразилії. У фінал тоді вийшли команди Бразилії та Уругваю. Природно, перемогу пророкували бразильцям, але доля розпорядилася інакше. Перший тайм закінчився внічию.

На самому початку другого тайму бразильці забили гол у ворота Уругваю, але суддя його не зарахував. В результаті Бразилія зазнала поразки з рахунком 2: 1. На стадіоні в цей момент запанувала мертва тиша. Бразильські вболівальники ридали, а в Уругваї цей день святкують досі.

Вперше збірна СРСР з футболу стала учасником чемпіонату світу в 1958 році. Наші футболісти вийшли до чвертьфіналу і програли шведській команді з рахунком 0: 2.

Однак примітно тут інше. Саме на цьому чемпіонаті вперше вийшов на поле легендарний Пеле. Йому тоді було 17 років, і це був його перший мундіаль.

Вперше потрапити в півфінал ЧС російським футболістам вдалося в 1966 році. Тоді вони поступилися путівкою у фінал команді Португалії.

У 1986 році Марадона забив м'яч у ворота збірної Англії рукою. Цього факту не помітив тільки арбітр і зарахував гол. Через кілька років аргентинський нападник розповів, що зіграв рукою, але за його словами це була "Рука Бога".

Для ЧС 1970 років було пошито перші м'ячі Adidas. Виготовляли їх вручну.

До речі і в цьому році Adidas нададуть свої м'ячі для гравців.

Талісманом майбутнього чемпіонату стане вовк на прізвисько Забівака, а створила його Катя Бочарова - студентка з Томська.

Любіть футбол і будете вболівати за наших? Тоді поділіться цією статтею з друзями і дивіться трансляцію матчів дружною компанією!