Головна » Історія » Запуск мильних бульбашок, 1916 рік

    Запуск мильних бульбашок, 1916 рік


    Чи можливо в військовій справі знайти застосування мильній бульбашці? На цьому фото, зробленому в Чернівцях в 1916 р якраз приклад використання мильних бульбашок у військових цілях.

    Прологом до появи мильної бульбашки в армії стали події під містом Іпр, де 22 квітня 1915 року відбулася перша масштабна застосування бойових отруйних речовин - німецькими військовими було розпорошено 168 тон хлору та рухомі вітром, хмари отруйного газу рушили на французькі позиції. Застосування нового виду зброї - хімічного, змусило воюючі сторони піти на створення спеціальних підрозділів, завданням яких був постійний моніторинг погоди на предмет виникнення сприятливих умов для використання отруйних газів як власними військами, так і військами супротивника, а також прорахунок наслідків їх застосування на певній ділянці фронту . У Російській імператорській армії цим займалися хімічні команди і військові метеорологи - саме ними і був узятий на озброєння мильна бульбашка.

    За допомогою запуску мильних бульбашок проводилася анемометріческая розвідка - вивчалося рух повітряних мас в приземному шарі на висоті близько 2-х метрів над поверхнею землі, щоб мати уявлення про можливе направлення руху газової хвилі і про те, як навколишній рельєф здатний вплинути на зміну її руху. Спосіб був вельми простий і дозволяв досить швидко отримати необхідні дані передовими спостерігачами в безпосередній близькості від позицій противника.

    А найбільш детальним вивченням погоди на фронті займалася військово-метеорологічна служба, яка зовсім скоро святкує столітній ювілей. Саме фотоальбом військового метеоролога, що проходив службу в підрозділі военмет IX і послужив джерелом цього рідкісного і цікавого фото.