Головна » простір » Заборонене вантаж що насправді перевозив Титанік

  Заборонене вантаж що насправді перевозив Титанік

  Трагічна історія Титаніка стала предметом незліченних книг, документальних фільмів і наукових досліджень. Понад сто років тому найбільший лайнер свого часу натрапив на айсберг і затонув, забравши з собою в безодню життя півтори тисячі людей. До цього дня в наукових спільнотах не вщухають суперечки про справжні причини катастрофи: існує версія, що корабель атакували спеціально, щоб захопити невідомі скарби, які в таємниці провозив на борту капітан. Більшість припущень абсолютно абсурдні і придумані охочими до містифікацій шарлатанами, але є і теорії, які підтверджують деякі факти.


  • опіум

   За час плавання четверо пасажирів Титаніка потрапили в бортовий госпіталь для лікування від найсильнішої опіумної залежності. У 1912 році опіум вже заборонили до продажу в багатьох цивілізованих країнах і перевезення зілля значно подорожчала. В трюмах Титаніка виявлені останки декількох тонн пресованого в пластини опіуму. Провозили його, природно, нелегально.

  • діамант Хоупа

   Одна з теорій свідчить, що подружня пара перевозила на Титаніку рідкісний блакитний діамант Хоупа. Цей камінь здавна славився тяжіє над ним прокляттям: вкрадений в Індії, він перейшов Людовику XV, потім Марії-Антуанетти, яка закінчила дні на ешафоті. Вважається, ніби саме діамант Хоупа привіз до Європи чуму, і він же знищив своїх нових власників - а заодно і весь корабель.

  • Єгипетська мумія

   Кілька врятувалися матросів розповідали пресі і поліції досить дивну історію про єгипетську мумію, нібито піднятою на борт перед самим відплиттям. Таємничий ящик перевозив в Америку лорд Кентервіль, який наполягав на тому, щоб цінний вантаж зберігався прямо на капітанському містку.

  • Золоті злитки

   Перший клас займали досить заможні люди. Перша ж експедиція до затонулого корабля дозволила оцінити його скарби в 250 мільйонів доларів. Антикваріат, живопис і дорогоцінні камені потрапили в об'єктиви камер, а деякі з особливо цінних предметів навіть були підняті на поверхню. Однак, роботи-нирці не впоралися із залізними сейфами, встановленими на нижній палубі затонулого гіганта. Вважається, що в них перевозив тонну золота один з довірених керівників масонського ордену.

  • дорога живопис

   Достовірно відомо, що на Титаніку перевозили картину Жака-Франсуа Блонделя La Circassienne Au Bain і страхова компанія навіть виплатила власникові (Морицу Стеффансону) її вартість - близько 100 000 $. За сьогоднішніми мірками ця сума вже перевищила б два з половиною мільйони доларів. Цікаво, що Моріц Стеффансон заявив було про цілої колекції неймовірно дорогих полотен, однак потім віддав перевагу забрати свої слова назад. Передбачається, що Стеффансон і справді перевозив в трюмах Титаніка раритетні картини, викрадені з найбільших музеїв Європи.