Головна » простір » Заборонену зброю армій світу

  Заборонену зброю армій світу

  У любові і на війні всі засоби хороші. З давніх-давен людство намагалося обмежувати кошти власного знищення: греки вважали лук зброєю боягузів, в середні століття засуджували негуманно гармати і зараження джерел, сьогодні ми намагаємося заборонити використання ядерних бомб. Перед вами ж список зброї настільки небезпечного, що формально його не використовують ні в одній армії світу. формально. 

  • Хімічну зброю

   Золотий вік хімічної зброї настав в Першу світову війну. Правда, вже в 1928 році в Женеві був підписаний перший протокол про заборону отруйних газів, що не завадило ні Німеччини, ні Японії використовувати отруйні речовини у Другій світовій. У В'єтнамі армія США також не цуралася хімікатами, так що довелося забороняти таку зброю ще раз, в 1997 році. Але і сьогодні питання остаточно не вирішене: офіційно арсенал наявних запасів хімічної зброї буде знищений тільки до 2020 року.

  • напалм

   У 1942 році військова машина США отримала в розпорядження одне з найбільш смертоносних і найбільш безконтрольних засобів масового знищення противника. Напалм застосовувався Ізраїлем, Іраком і Аргентиною, поки ООН не прийняло в 1980 році Протокол про заборону запальної зброї. Зник чи напалм з арсеналів насправді? Хто знає.

  • Біологічна зброя

   У 2001 році терористи здійснили безпрецедентну атаку, розіславши по всьому світу серію листів, заражених сибіркою. Бактеріологічну зброю було заборонено ще в 1972 році, проте мало хто сумнівається, що багато країн ведуть розробки унікальних бойових штамів, поширення яких може поставити під сумнів саме існування людства.

  • Кліматичне зброю

   Може здатися, що вплив на клімат можливо лише в фантастичних романах, проте успішні приклади робіт з природними умовами були ще за часів В'єтнамської війни. В ході так званої операції "Шпинат" американські вчені змогли збільшити тривалість сезону дощів, що призвело до затоплення і руйнування комунікацій партизанів. У 1978 році була прийнята Конвенція про заборону військового впливу на навколишнє середовище: навіть ядерна зброя визнана менш небезпечним, ніж кліматичне. Але дослідження в цій області ведуться цілим рядом країн: США, КНР і Росія заявляють, що ці розробки призначені виключно для використання в мирних цілях.

  • протипіхотні міни

   Під час В'єтнамської війни втрати армії США від протипіхотних мін досягли 60%. Заміновані поля забирають життя через багато років після бойових дій, при тому, що підриваються на них вже мирні жителі. Заборона на застосування протипіхотних мін (прийнятий в Оттаві в 1997 році) до сих пір багатьма країнами вважається лише формальністю.