Головна » Інтернет » Заборонені товари з Аліекспресс і небезпечні покупки

  Заборонені товари з Аліекспресс і небезпечні покупки

  Знайти людину, яка б не знала або не користувався послугами від AliExpress, досить складно. Роздивляючись привабливі пропозиції, часом неможливо відмовити собі в задоволенні зробити покупку. Будь це придбання для себе або в якості подарунка одному. Одне з помилок людей - мало хто з "клієнтів" цієї бази замислювався, що невинна на вигляд річ можуть призвести до небезпечних наслідків, аж до кримінального покарання. Як стверджують знавці, за шість останніх місяців на кілька сот покупців з Росії відкриті адміністративні та кримінальні справи. Яка ж річ може накликати на вас судовий розгляд? Чого варто побоюватися, здійснюючи покупку на AliExpress? Ось приклади деяких безтурботних покупок.

  Багато предметів на популярному сайті хочеться придбати тільки тому, що вони виглядають кумедно і цікаво. Так дама з Махачкали замовила флешку з вбудованим диктофоном. Класна штука: два в одному. Але даний товар було вилучено на митниці як незаконне технічний засіб, призначений для неофіційного отримання інформації. Класна і корисна річ привела жительку Росії під домашній арешт в очікуванні рішення суду.

  За бажання зробити незвичайний подарунок тестеві постраждав громадянин з Удмуртії. Він вирішив піднести близькій людині письмову приналежність з вбудованою камерою. Не важливо, що прилад зібраний по-швидкому китайським дешевим виробником, і ніяк не стане інструментом шпигуна-диверсанта, він відноситься до тих самих небезпечним товарам, які можуть бути використані для незаконного отримання інформації.

  Під ту ж статтю підпадає сигналізація з можливістю відправляти повідомлення на телефон. Молода людина з Волгограда вирішив встановити надійний захист від злодіїв на дачі. Відмінним виходом йому здалася сигналізація з GSM. Але випробувати її він не зміг, будучи затриманим представниками правопорядку прямо на пошті. Йому довелося сплатити штраф в сім тис. Рублів.

  Чи не вдалося відстояти свою правоту і жінці їх Нафтоюганська, безуспішно доводила в суді, що мисливський ніж не є холодною і забороненим видом зброї. Його вона замовляла на AliExpress в якості подарунка для чоловіка, завзятого мисливця. Суддів переконати їй не вдалося. Вони віднесли предмет до холодної зброї, що надійшов з-за кордону, що заборонено законом Російської Федерації.

  Якими б абсурдними здавалися подібні історії, всі вони реальні. Щоб не потрапити під сувору руку закону, краще уважно придивитися, чи не відноситься вподобана річ на сайті до небезпечних предметів, за який доведеться відповідати не тільки в адміністративному порядку, але і нести кримінальну відповідальність.