Головна » наука » Загадки часу чому воно змінює свою швидкість?

  Загадки часу чому воно змінює свою швидкість?

  Чи помічали ви коли-небудь, що з віком час нібито прискорюється? А ситуації, коли створюється відчуття, що кожна хвилина триває вічність? Це питання хвилює не тільки нас з вами, а й вчених. Тому вони провели кілька цікавих експериментів, пов'язаних зі сприйняттям часу. Давайте дізнаємося, до яких висновків і вдалося прийти.

  "Швидке і цікаве" проти "нудного і повільного"
  Вільям Джеймс

  Цей простий досвід придумав Вільям Джеймс ще сто років тому. Найцікавіше, що ви можете поекспериментувати прямо зараз! Заведіть будильник так, щоб він програв рівно через хвилину. Сконцентруйтеся на протязі часу, але секунди не відраховуйте, просто чекайте. При цьому нічого не робіть, а ще краще закрийте очі. При таких обставинах хвилина здасться вам неймовірно довгої.

  Все просто: як тільки ми зосереджуємося на часі, воно сповільнюється, особливо, якщо в цей проміжок нам нічим зайнятися або просто нудно. Простий приклад: будні робочі дні здаються нескінченними: робочий день ніяк не хоче закінчуватися. А як пролітають насичені вихідні? Тільки відкрив очі, як уже вечір. Це явище називається парадоксом сприйняття часу.

  Новизна і сприйняття часу
  Олександр Кронік

  Припустимо, що випробовувані бачать ряд змінюють один одного картинок: "машина, машина, машина, будинок, машина, машина ...". Якщо їм після зададуть питання, яке зображення довше протримався на екрані, вони неодмінно відзначать будинок або будь-яке інше зображення, яке відрізнялося від більшості.

  Цю закономірність відкрив російський вчений Олександр Кронік. Для цього він з колегами провів ще один експеримент. Учасники повинні були згадати і зафіксувати кілька подій з життя, уточнивши, чи пов'язані вони між собою. Паралельно випробовувані поділилися, наскільки швидко для них протікає час. Досвід показав, що ті, хто бачить зв'язку між минулим, сьогоденням і майбутнім відчувають плин часу набагато гостріше. Це пов'язано з тим, що їх розум одночасно тримає в пам'яті все ці періоди.

  Хвилина небезпеки здається вічністю
  Девід Іглман

  Девід Іглман, нейробіолог з Х'юстона, вирішив з'ясувати, чому в небезпечні для життя ситуації, людина бачить все нібито в сповільненій зйомці. Він припустив, що в такі миті людський мозок в рази прискорює свою роботу.

  На підтвердження було проведено наступний досвід. Кілька учасників стрибали з висоти в 50 метрів без страховки (на спеціальне безпечне покриття). Для непідготовленої людини це досить страшне захід. Стрибуни підтвердили, що їх власне падіння здавалося їм набагато більш тривалим, ніж стрибки інших. А ось теорія про швидкість робота мозку підтверджена була: спеціальні прилади ніякої додаткової активності не зафіксували.

  Як би швидко часом не летіло, важливо цінувати кожну мить! Поділіться цими науковими відкриттями з друзями і ставте лайки!