Головна » простір » Загадки середньовічної зброї

  Загадки середньовічної зброї

  Найбільші битви середньовіччя до сих пір турбують нашу уяву. Сотні тисяч людей по всьому світу активно цікавляться звичаями і, найголовніше, зброєю того часу. А сучасні режисери волію романтизувати і прикрашати криваві битви середньовіччя, щоб просто заробити побільше грошей на фільмах. На догоду видовищності йде все, від спотворення реальних фактів до абсолютно безглуздих байок про озброєння того часу. Ось кілька загадок середньовічної зброї, які, на щастя, були вирішені професійними медиевистами.


  • Луки

   Майже в кожному фільмі, де є сцена середньовічної битви, ми бачимо лучників з сагайдаками стріл за спиною. Справжній стрілок подивився б з презирством на позерскіе жести Леголаса: набагато ефективніше було носити снаряди на поясі, або ж просто встромляти їх перед собою на початку битви.

  • бойові сокири

   Особливу увагу режисери часто приділяють бойовим сокирою. Це дуже ефектне і дуже ефективна зброя було, насправді, всього лише знаряддям праці. У середні століття мирним фермерам часто доводилося відправлятися до полів битви за наказом сузерена. Звідки взяти гроші на озброєння? Йшли з чим було. Уже в більш пізній час професійні воїни обзаводилися покращеною версією цього звичайного знаряддя.

  • біологічна війна

   Зараз біологічна війна може бути настільки ж небезпечна, як і ядерна. Але люди дуже давно зрозуміли, що найпростіше знищувати противника таким чином: хетти використовували заражених тварин ще в XIV столітті, а у Гомера в Иллиаде є куплети, присвячені отруєним снарядів.

  • Ранкова зірка

   Цієї зброї, швидше за все, не існувало зовсім. Історики усього світу схиляються до того, що подібна конструкція була б максимально складна у використанні і тому дуже непрактична. Тільки уявіть собі, як складно потрапити по ворогу важким тягарем, прикутим ланцюгом до нерухомої рукояті. Набагато легше було б просто закидати опонента камінням.

  • гармати

   Багато хто вважає вогнепальну зброю порівняно недавнім винаходом. Проте, порох був винайдений китайцями дуже давно, а від них поширився по всьому світу, де схвильовані воєначальники почали експериментувати з різним типом озброєнь. Середньовічні гармати, подібні до тих, що використовував Генріх V при завоюванні Франції, стали справжнім кінцем для неприступних в минулому замкових стін.