Головна » простір » Друге життя хліба

  Друге життя хліба

  М'яким і повітряним хліб залишається всього пару днів, і якщо на хлібозаводі не пошкодували якісної сировини або, навпаки, не додали жодної хімії, що сприяє утворенню цвілі, то через якийсь час хліб просто почне черствіти. Такий хліб не тільки не соромно пустити на корм рибам, але можна з'їсти і самому, попередньо повернувши йому м'якість. Для цього потрібно всього лише відновити випарувалася в процесі зберігання вологу, і колись засохлий хліб на кілька годин стане не відрізняється від буханця денної давності.

  мікрохвильовка

  Спосіб підходить в тому випадку, якщо реанімувати ти збираєшся НЕ цілий батон, а всього лише невелику його частину, яка ще піддається нарізці. Підготовлені скибочки хліба слід скропити водою, а потім облямувати в мікрохвильовку на 30- 60 секунд. Час витримування в мікрохвильовій печі визначається виходячи з обсягу і ступеня зачерственія хліба.

  Духовка

  Технологія "порятунку" хліба в духовці універсальна, і ефективна як у випадку з окремими скибочками, так і з буханцем. Щоб повернути хлібу м'якість, духовку необхідно розігріти до 180 градусів. Шматочки, аналогічно першому способу, скропи водою, цілісний же коровай загорни в змочену папір. Залиш хліб приблизно на 2-5 хвилин, знову таки, беручи до уваги розмір і те, наскільки черствий хліб.

  Алтернатівним варіантом може бути не змочування самого хліба, а виставляння на дні духовки ємності з невеликою кількістю води. Таким нехитрим чином ти підвищиш вологість в духовці, за рахунок якої хліб відновить втрачену вологу, а разом з нею і м'якість.

  парова лазня

  На відміну від двох попередніх, цей спосіб можна використовувати навіть в похідних умовах. Тобі знадобиться розігріти каструлю, заповнену на чверть водою. Далі над водою потрібно розмістити грати або зроблений з підручних матеріалів її прототип і розмістити на ньому хліб. Конструкцію прикрий кришкою і залиш хліб "паритися" на 5-7 хвилин. Після закінчення часу ти отримаєш шмат м'якого хліба.

  У домашніх умовах створити парову баню можна з двох каструль. Одну, розміром побільше, заповни водою і помісти на вогонь. А зверху встанови каструлю меншого діаметра, поклади в неї хліб і накрий кришкою. Тобі залишається почекати всього декілька хвилин - і у тебе на столі буде ароматний хліб.

  бонус

  З хліба, який ти збираєшся відправити у відро для сміття, можна зробити грінки до сніданку. Головне, щоб хліб ще можна було нарізати. Якщо тобі це вдалося, вмочи скибочки хліба в суміші склянки молока, 3-х яєць, щіпки солі і виклади на розігріту сковороду, политу маслом. Обсмаж хліб з двох сторін і ти забезпечиш себе цілком їстівним сніданком.

  Який би спосіб з трьох перших, що дозволяють повернути хлібу м'якість, ти не вибрав, пам'ятай, що такий хліб треба їсти відразу ж, так як "трюк" з освіженням можна провернути тільки один раз. Як тільки хліб охолоне, він стане жорстким і повернути йому свіжість і м'якість подібними методами вже не вийде.