Головна » простір » Вибух вулканічної бомби поряд з туристами зняли на відео

  Вибух вулканічної бомби поряд з туристами зняли на відео

  Вулканічна бомба раптово розірвалася прямо поруч з прогулянковим катером, на борту якого були 23 людини. Лава пропалила в даху каюти діру, багато пасажирів отримали серйозні травми.

  Все сталося неподалік від вулкана Кілауеа, що вивергається з початку травня. Судячи з усього, капітан судна не став дотримуватися безпечної дистанції і зайшов прямо в лавову зону.

  Я був в човні прямо під цим вибухом. Лавові валуни буквально прошили дах. Ми думали, що помремо - Кірк Олсен, очевидець

  Насправді, туристам і команді несказанно повезло. 23 поранених і обпечених людей - жахливо, але все могло закінчитися набагато гірше. Капітан зумів вивести серйозно пошкоджене судно в безпечні води і повернутися в гавань.

  300-метрова зона безпеки біля входу в лавову зону була встановлена ​​береговою охороною Гавайських островів ще в 2017 році. Проте, капітани невеликих прогулянкових катерів заборона часто порушують - за додаткові гроші, зрозуміло.

  Так звана лавова бомба являє собою літоральний вибух. Він відбувається при зіткненні розпеченої лави і холодної морської води. Крім осколків гострого вулканічного скла, які розлітаються в різні боки, на місці зіткнення двох стихій формуються і небезпечні для людини гази.