Головна » простір » Загублений світ важкодоступні місця Землі

  Загублений світ важкодоступні місця Землі

  Є місця, куди навіть сучасному туристу з його технічними примочками і підготовкою дістатися дуже важко, практичні неможливо. Туди не залітають літаки і рідко запливають кораблі. Потрапити сюди - вже подвиг, а вижити - справжнє випробування, так як часто спокій цих місць охороняють дикі звірі, аборигени, а іноді, сама природа.

  • плато Путорана

   Це плато являє собою безкрайнє базальтове плоскогір'я, якого ніколи не торкався плуг. Знаходиться воно на північному заході Среднесибирского плоскогір'я. Із заходу і півночі плато обривається крутими уступами, що нагадують гігантські сходи. Путорана часто називають "краєм десяти тисяч озер і тисячі водоспадів" - за кількістю водоспадів, плато дійсно займає перше місце в Росії. Але дістатися до всієї цієї краси самостійно навіть годі й думати, потрібно шукати провідника. Інакше, занадто великий ризик заблукати в глибоких ущелинах і каньйонах.

  • Трістан-да-Кунья

   Це горде ім'я їх першовідкривача португальського мореплавця Трістана да Кунья носить ціла група островів, розташованих в південній частині Атлантичного океану. Архіпелаг є самим віддаленим від континентів населеним пунктом в світі - до найближчої землі більше 2000 кілометрів. Острови практично ізольовані від зовнішнього світу - сюди не ходять регулярні пасажирські рейси. Дістатися можна тільки або на риболовецьких судах або на науково-дослідних кораблях.

  • плато Сомалі

   На північній околиці півострова Африканський Ріг на території Сомалі Демократичної Республіки лежать Ефіопське нагір'я (яке ще іноді називають "Дахом Африки") і плато Сомалі. На рассеченном ущелинами плато і прилеглих долинах днем ​​з вогнем не знайти ні краплі води - дощі випадають вкрай рідко, в основному в африканську зиму, і рівень річних опадів не перевищує 100-300 мм. Тому тут рідко можна зустріти жива істота, а про заняття землеробством люди в цих місцях навіть не думають. Колись Сомалі славилася своїми національними заповідниками, але сьогодні все природні парки занедбані, а відвідування їх неможливо або пов'язано з великим ризиком.

  • Долина гейзерів

   Цей крихітний ділянку землі, напханий чудесами, глибоко захований в гірських урочищах Камчатки. Долина гейзерів ховається в важкодоступній ущелині на території Кроноцкого біосферного заповідника, і дістатися сюди можна тільки на вертольоті. У 1934 році співробітником новоутвореного заповідника, Тетяни Устинової, що досліджувала ущелині, було виявлено тут понад 20 великих гейзерів, не рахуючи сотні барвистих термальних джерел, киплячих ключів і гарячих озер. Абсолютно фантастичний ландшафт доповнює смарагдово-зелена буйна зелень, малюючи казкову, як ніби явившуюся уві сні, картину.   

  • Шибам

   Ємен - країна з багатою і дуже древньою історією, яка через особливості клімату є одним з найбільш малодосліджених туристами куточків Землі. Приїхати сюди наважуються лише найвідданіші фанати екстремального туризму. Але ж подивитися тут є на що: взяти, наприклад, місто Шибам - справжній Манхеттен, що розташувався в центрі пустелі. Його гордість - це близько 500 хмарочосів, найдавніших на планеті, побудованих із необпалених глиняної цегли та каменів без використання будь-яких сполучних елементів. Будівлі виконані так майстерно, що, незважаючи на свій солідний вік (а деяким з близько тисячі років, а то і більше), вони без жодного ремонту справно виконують своє пряме призначення.