Головна » простір » Живий камінь неймовірна форма життя, яку могли підкинути тільки інопланетяни

  Живий камінь неймовірна форма життя, яку могли підкинути тільки інопланетяни

  Фентезі-література сповнена історій про живих каменях. Починаючи з тролів, яких великий професор Толкієн змусив звертатися в скелю при ранковому світлі, закінчуючи Кременевимі тварі з грубезних книг Річарда Пауелса. Можна згадувати ще довго: Террі Пратчетт придумав "силікатів", Роман Горбскі - "скелястих змій" і "кам'янистих взлобней". Неясно, навіщо фантасти б'ються один з одним, намагаючись вигадати саме достовірне кам'яне істота, коли воно є насправді.

  Зовні Pyura chilensis від звичайного каменю практично не відрізняється. Однак, варто розрубати його сокирою, або розрізати пилкою (панцир тваринного досить міцний), як перед вами з'являться всі ознаки живої істоти. Внутрішні органи, кров і навіть хорда, яка цілком могла б розвинутися в справжній хребет. Хто знає, що було б, якщо еволюція тваринного світу Землі пішла б по кілька іншому шляху.

  • Pyura chilensis - морська тварина, яке, крім іншого, ще й є далеким родичем хребетних. Тобто, якби еволюція пішла трохи іншим шляхом, саме ці тварюки могли б населяти нашу грішну землю.

  • Винахідливі японці вирощують "живі камені" спеціально, через високий вміст ванадію в їх крові. На особливих підводних плантаціях живуть тисячі таких істот, які потім спалюються: в залишилася золі міститься стільки ванадію, скільки не знаходять в відвалах деяких руд.

  • У природі ж, Pyura chilensis знаходяться на скелястих частинах берегів. Основний ареал проживання - узбережжя Перу і Чилі. Тут на них теж полюють кровожерні дайвери: м'ясо "каменів" вважається делікатесом в місцевих ресторанах. Втім, здатність до репродукції у тварини настільки висока, що зникнення виду точно не загрожує.

  • Зовні Pyura chilensis виглядають в точності як камені. Оболонка їх тверда, але не настільки, щоб її не можна було розрубати сокирою. Для дихання морська тварина використовує спеціальні сифони. Ними вона фільтрує морську воду, отримуючи з неї і необхідну органіку, і кисень.

  • Грамотно приготована Pyura - ароматне і досить смачна страва. Справжні гурмани їдять його сирим. У чилійських ресторанах вам подадуть його з рубаним луком, зеленню і лимоном - звичайними для морепродуктів приправами.