Головна » простір » Тварини, що змінили долю людства назавжди

  Тварини, що змінили долю людства назавжди

  Людина з гордістю займає місце на самій вершині харчового ланцюжка. Природно, всі тварини стоять нижче нас, але чи варто забувати про вплив, який вони надали на всю історію світу? Ледве. Адже саме тварини рятували свого часу цілі столиці величезних імперій, сприяли революції, рятували життя, а іноді і ставили під загрозу саме існування людства. Не вірите? ось докази. 

  • Гуси і Рим

   На початку IV століття до нашої ери велика Римська імперія мало не впала під натиском галлів. Програвши битву при Алії, розгромлені легіони змушене відступили до самого Риму, але варвари пішли за ними. Темної ночі хитрі галли вирішили взяти столицю імперії блискавичним кидком, але вся справа зіпсували самі звичайні гуси, які підняли жахливий шум. Вартові прокинулися, Рим був врятований, ну а гуси заслужено зайняли своє місце в історії.

  • Вовки і Перша світова війна

   Холодною зимою 1916-1917 років німецькі і російські війська вели кровопролитні бої на території від Балтійського моря на півночі до Чорного моря на півдні. У той час сувора погода вигнала з лісу величезна кількість вовків - обидві сторони несли від нещадних хижаків великих втрат, ніж друг від друга. Це змусило місцеве командування оголосити тимчасове перемир'я. Вчорашні вороги спільно влаштували масштабне полювання і перебили всіх хижаків. Незабаром бойові дії на цьому ділянці припинилися зовсім: ні одна зі сторін не горіла бажанням битися проти тих, хто тільки що рятував їм життя.

  • Голуб і неймовірний порятунок

   Поштовий голуб на прізвисько Шер Амі став одним з героїв Першої світової війни. На початку жовтня 1918 року понад 500 французьких солдатів потрапили в котел, залишившись без їжі і боєприпасів. Командир відправив кілька поштових голубів з проханням про допомогу, але всі вони були вбиті. Останній, Шер Амі, вилетів рано вранці і отримав важке поранення, але все ж зміг дістатися до ставки і передати повідомлення. Загін врятували, а хоробра птиця отримала найвищу нагороду французького уряду.

  • овечка Доллі

   Бідна овечка Доллі зробила неймовірний науковий прорив, але так ніколи про це і не дізналася. Вона стала першим успішно клонованою ссавцям в історії - і єдиною успішною з 277 спроб. Завдяки вдалому завершенню проекту, вченим змогли значно поліпшити технологію клонування: зараз тільки моральні і етичні норми заважають нам клонувати навіть людини.

  • Щури і Чорна смерть

   Смертельна пандемія під назвою "Чорна смерть" знищила третину Європи (можливо, навіть більше) в середині XIV століття. Вчені ідентифікували чуму, інфекційне захворювання, викликане бактерією Yersinia pestis. Ця бактерія заражає щурів і інших дрібних гризунів і передається людям укусами інфікованих бліх. "Чорна смерть" дуже швидко поширилася з Центральної Азії в Європу, в результаті чого загинуло 25 мільйонів чоловік.