Головна » простір » Тварини, яких вчені хочуть воскресити

  Тварини, яких вчені хочуть воскресити

  Вчені вже давно збирають ДНК давно зниклих видів, не залишаючи надій на повернення багатьох з них до нового життя. Ще десяток-другий років і наука буде здатна повторити сценарії багатьох фантастичних фільмів. У дуже недалекому майбутньому проблема буде зовсім не в практичній можливості повернення виду, а у фінансуванні та етичних нормах. Як би ви, наприклад, поставилися до того, що біогенетиком клонують неандертальця.

  • мамонт

   Насправді, мамонти зникли з лиця Землі не так вже давно. Ще якихось шість тисяч років тому цих величних тварин було безліч. Зараз вчені цілком серйозно готують проект з відродження мамонтів: в наступному році створений в пробірці зародок буде підселений до сурогатної матері, слонисі. Передбачається, що виношування дитинчати займе не менше шестисот днів.

  • Тасманійський тигр

   На початку минулого століття на Тасманії тигра йшла небачена за розмахом полювання. Справжній геноцид! Біологи з Кембриджу збираються спокутувати провину людства перед цим видом - клонований з ДНК тасманський диявол з'явиться вже до 2020 року.

  • Піринейського козерог

   У 2000-му році помер останній представник екзотичних Піринейського козерогів. Науковці взялися за роботу приблизно в той же час і в минулому році зуміли таки виростити реального клону. Правда, малюк прожив всього 7 хвилин, але дослідники вважають, що можуть незабаром вивести абсолютно здорова тварина.

  • Шаблезубий тигр

   Шаблезубий тигр став першим на планеті тваринам, знищеним людиною. Приблизно 11 тисяч років тому наші далекі предки чомусь не злюбили цих кількостях кішок і вирішили вивести їх під корінь. Зовсім недавно відповідні для клонування останки виявилися в Каліфорнії: проект з відтворення вигляду йде вже повним ходом.

  • гігантський лінивець

   Мабуть, на сучасного лінивця ця величезна тварина і зовсім не схожа. Скоріше вже, це далекий предок ведмедя! Гігантські лінивці можуть з'явитися в зоопарках всього світу вже до кінця 2023 року - вченим залишилося створити штучну матку відповідних розмірів.

  • шерстистий носоріг

   Сучасні носороги живуть розкошуючи під яскравим африканським сонцем, а ось їхні далекі предки вважали за краще набагато більш прохолодний клімат. Арктична експедиція біологів з Нантакета привезла в рідний університет останки ДНК шерстистого носорога. Питання відновлення цілого виду тепер впирається тільки в фінансування проекту.

  • Ірландський лось

   Взагалі-то ми не лось, а справжнісінький олень - просто перша назва вже прижилося. Вимерла під час Льодовикового періоду тварина можуть воскресити найближчим часом, благо зразків ДНК збереглося достатньо.

  • дельфіни Байджі

   Самі китайці говорять, що дельфіни Байджі зовсім навіть не вимерли, а так і живуть мирно в річках. Але ми-то бачили, що насправді відбувається в китайських річках - чи є там взагалі щось живе? Сьогодні вчені вирішують одночасно два питання: як відновити зниклий вид і де знайти йому новий ареал проживання.

  • Морська корова Стеллера

   Експедиція знаменитого Вітуса Берінга виявила цей вид в 1741 році. Уже до тисячі сімсот п'ятьдесят два морська корова Стеллера була повністю знищена людиною. На щастя, кісток морського створення залишилася маса і тепер у нас є шанс загладити свою провину перед живою природою.

  • Неандертальці

   Тут виникає питання морально-етичного характеру: чи можна вважати неандертальця людиною? І якщо відповідь позитивна, то наскільки прийнятно клонувати людину? Вчені стверджують, що можуть зробити клону в будь-який момент, але релігія і суспільна думка поки не на їхньому боці.