Головна » простір » Золотий поїзд Гітлера скарби рейху

  Золотий поїзд Гітлера скарби рейху

  Галас почалася на рівному місці: двоє нікому невідомих шукачів скарбів заявили про безпрецедентну знахідку. За їх словами, виявлений ними в підземних тунелях поїзд - склад довжиною понад сто метрів - один із знаменитих "золотих поїздів" Третього рейху, на якому нацисти намагалися заховати награбовані під час війни скарби.

  • заховані скарби

   У 1944-му році результат війни був зрозумілий навіть найвідданішим воїнам Третього Рейху. Союзні армії просувалися вперед: потрібно було рятувати вже награбовані скарби. І керівництво занепалої імперії почало розпихати золото і коштовності з найтемніших закутках захоплених країн, намагаючись зберегти їх на чорний день. До сих пір невідомо, куди саме сховали нацисти величезні багатства; на їх пошуки щорічно відправляються тисячі людей з усього світу.

  • Історія "Гіганта"

   Судетская область здавалася військовим міністрам Рейху одним з найбезпечніших місць. Саме тут вони припускали приховати не тільки тонни захопленого золота, а й цілі промислові об'єкти. Був ініційований запуск секретного проекту "Гігант", в рамках якого все необхідне повинне було бути заховано в величезних підземних тунелях. Проектом зайнявся особистий архітектор Гітлера Альберт Шпеєр. Масштабне будівництво завершити не вдалося: було побудовано всього кілька десятків кілометрів підземних споруд, куди, при початку наступу Червоної Армії, нацисти і поквапилися загнати кілька складів, завантажених награбованими багатствами.

  • виявлені скарби

   Шукачі скарбів виявили "золотий склад" в одному з тунелів проекту "Гігант". Їх повинні були перевезти з Вроцлава до Берліна - але до того моменту, коли поїзди були готові до відправки, Берлін вже був зайнятий військами Червоної Армії. Тунель бере початок у місцевої визначної пам'ятки: замок Ксенж служив під час війни штаб-квартирою Німецьких імперських залізниць. Легенди про це місце ходили ще під час війни. Місцеві запевняли, що саме сюди і були загнані дорогоцінні поїзда. Як з'ясувалося, легенди опинилися правдиві: знімки з георадара, надані щасливими та золотих змусили польську владу оточити місцевість воєнізованими загонами поліції.

  • думка влади

   Для початку, польська влада повністю погодилися з вимогами золотошукачів на одну десяту частину здобичі. Петро Жуховский, заступник міністра культури країни, запевняє, що виявлений один з найбільших "золотих поїздів" Третього Рейху. Складність полягає в тому, що місцевість була ретельно замінована і на те, щоб пробитися до поїзда, буде потрібно немало сил і засобів.

  • Кому це все належить

   До початку робіт пройде ще як мінімум кілька місяців, але претензії на вміст складу вже пред'явили кілька країн. Польща розсудливо запевняє, що всі особисті речі будуть повернуті спадкоємцям загиблих - нікому не хочеться зв'язуватися з проклятим війною багатством. Свої претензії на вміст пред'являє і Всесвітній єврейський конгрес: його представники наполягають на передачі всього знайденого польським євреям. Масла у вогонь додає і недавнє запевнення директора замку Магдалени Вох про те, що в районі Ксенж заховано ще кілька таких же поїздів.