Головна » простір » Зомбі-хвороби, які існують насправді

  Зомбі-хвороби, які існують насправді

  Всім знайомі ці гучні назви психічних захворювань: шизофренія, біполярні розлади, обсесивно-конвульсивний синдром. Це неповний список найбільш частих прикладів душевних захворювань. Насправді їх перелік значно ширший. Що якщо щось всередині вас не дає вам насолодитися життям або просто не дає відчути себе живим?

  • Що якщо близька людина говорить, що він вже мертвий і просить організувати йому похорон?

   У 1880 році невролог і психіатр Жюль Котар описав дуже цікавий феномен. Його пацієнтка стверджувала, ніби вона вже давно мертва. Вона розповідала, що кров більше не тече по її венах, а замість серця, в грудях працює дивний механізм. Котар був вражений ступенем заперечення пацієнтом фактом власного життя. В наслідок цей феномен назвали його ім'ям.

  • синдром Котара

   Синдром Котара або Бред Котара - досить рідкісний психічний розлад, обумовлене нігілістично-іпохондричні депресивним маренням. У більшості страждають цим захворюванням людей спостерігаються одні і ті ж симптоми: вони впевнені, що вже мертві. Вони до останнього будуть переконувати вас, що у них відсутні або згнили деякі органи, що їм більше не потрібно їсти або пити. Ці люди будуть все більше йти в депресивний стан, втрачаючи інтерес до чого-небудь, перестаючи піклуватися про себе або навіть спробують заподіяти собі шкоду.

  • Розрізняють 2 основні форми синдрому: середню і вкрай важку. Середня форма захворювання виражається в відразі до себе, самокатуванням і спробами піти з життя, виправдовуючи це тим, що їх існування приносить оточуючим тільки шкоду. Важкі ступеня протікають з серйозними психічними порушеннями, в формі галюцинацій і марення. 53-річна жінка розповіла психіатра, що від неї пахне гниллю, тому що вона вже померла. Вона наполягала на приїзд її сім'ї, щоб ті відвезли її в морг. В іншому випадку, жінка заперечувала не лише своє життя, а й життя всіх оточуючих. Вона була впевнена, що на планеті загинуло все, включаючи її.

  • магія Діснея

   У 2014 році 17-ліття Хейлі Сміт сказала, що не справляється з розлученням її батьків. В один прекрасний момент дівчина відчула себе мертвою. «По дорозі додому, - згадує вона, - я думала тільки про цвинтар. Хотіла просто бути на своєму місці ». Психотерапевт почав переглядати з дівчиною мультики Діснея: «Русалочка, Аладдін, Спляча красуня, Бембі - як я можу бути мертвою, коли Дісней змушує мене відчувати себе так добре!». Психотерапевти назвали цей випадок «Дивом мультиплікації».

  • Потойбічний історії

   У 2009 році бельгієць зізнався лікаря, що помер ще кілька років тому. Спочатку, психолог прийняв це за звичайну депресію, але людина наполягав на своєму. Хлопець навіть вимагав власного похорону, заклопотаний тим, що лякає оточуючих. Ліки допомогли йому тільки через три роки.

  • безголовий Нік

   Якийсь громадянин Греції намагався покінчити життя самогубством, оскільки вважав, що народився без головного мозку. Ніклас за лічені місяці втратив можливість писати і читати - тільки тривала терапія допомогла йому встати на ноги.

  • запах смерті

   Пані Лі, жителька Нью-Йорка, поділилася з лікарем своєю стурбованістю: жінці здавалося, що від неї виходить важкий гнильний запах. На питання, чому вона так вирішила, Лі впевнено заявила - а як ще повинно пахнути від мертвих? Вона наполягала на переїзді в морг, але близькі, на щастя, знайшли фахівця через хворобу Котара і жінка вилікувалася.

  • небезпечний спорт

   Шотландський мотогонщик пережив страшну аварію і довгий час лікувався від травми голови. Через якийсь час, хлопець вирішив, що лікування не допомогло і він помер. На жаль, цього пацієнтові допомогти не вдалося. Колишній спортсмен переїхав до Південної Африки, де розпечене сонце тільки запевнило його в думці, що він живе в пеклі.