Головна » простір » Зомбіленд занедбані місця-примари

  Зомбіленд занедбані місця-примари

  Незважаючи на те, що до планети ще не встигли дістатися зомбі, на нас не впав гігантський метеорит і невідомий супервулкан все ще перебуває в сплячці, кількість місць з постапокаліптичними пейзажами на планеті продовжує неухильно зростати. Залишені з різних причин окремі споруди і міста з часом перетворюються в похмурі і гнітючі місця, від яких кров холоне в жилах. Ми вибрали 10 місць, що виглядають як готові декорації до фільмів жахів або постапокаліпсіс. 

  лікарня Уилларда

  Поблизу озера Сенека, США

  Психіатрична лікарня Уилларда в штаті Нью-Йорк була побудована в 1869 році. У 1975 будівлю лікарні включили до Національного реєстру історичних місць США, а в 1995 році лікарню закрили. Оскільки будівля визнано пам'яткою історії, його не можна зносити. У той же час ніхто не хоче вкладатися в дорогу реконструкцію мало перспективного об'єкта, і будівля так і стоїть занедбаний, продовжуючи руйнуватися.

  кар'єр Мир

  Якутія, Росія

  Кімберлітові трубка "Мир" є кар'єр глибиною 525 метри і діаметром 1,2 кілометра, що робить його одним з найбільших за величиною штучно створених отворів на планеті. До 2001 року видобуток алмазів велася відкритим способом, але після виявлення алмазів на глибині понад 1 км. було вирішено побудувати підземний рудник. Без робочих і низок техніки порожній кар'єр став схожим на вселяє страх діру гігантських розмірів, в яку б запросто міг поміститися селище.

  Парк атракціонів Six Flags

  Новий Орлеан, США

  Відкривши свої двері в 2000 році, парк розваг в Новому Орлеані пропрацював всього 5 років. Так само як і все місто, парк був зруйнований ураганом "Катріна". Вціліти вдалося лише 20% будівель і декільком атракціонів. Власники парку планували відновити його за рахунок компенсацій, отриманих від страхових компаній. Однак цей план так і не вдалося втілити в життя. Зараз місце нагадує класичний парк з хоррора, на який, як правило, випадково набрідають головні герої.

  Маяк

  Мис Анива, Сахалін

  Оскільки для району характерні часті тумани і підводні кам'янисті банки, на скелі сивуч було вирішено побудувати маяк. Споруда складається з 9 поверхів, висота будівлі сягає 31 метра. До 90-х років маяк функціонував на дизельному генераторі і до закінчення сезону навігації за маяком стежила команда з 4-х чоловік. Пізніше маяк перевели на автономний режим, розмістивши для харчування дві ізотопні установки. Світил маяк на відстань до 17,5 миль. У 2006 році через брак коштів на обслуговування маяка ізотопні елементи живлення вивезли, а маяк закинули.

  Курорт Сан Джі

  Тайвань

  За задумом архітектора, комплекс повинен бути стати сучасним курортом з футуристичним дизайном. Його будівництво почалося в 1978 році, але через два роки було призупинено, оскільки компанія-забудовник оголосила себе банкрутом. Кілька самогубств і нещасних випадків зі смертельними наслідками, що сталися під час будівництва, породили серед жителів легенду, що ця розплата за те, що будівельники потривожили скульптуру дракона, що стоїть поряд з будівництвом, і що місце це тепер прокляте і з ним краще нічого не робити. Недобудова неодноразово планували знести, але проект весь час відкладали, боячись потривожити місцевих духів. Кажуть, що пару років тому комплекс все-таки знесли і зараз на його місці планують будувати новий курорт.

  океанський лайнер

  Канарські острови, Іспанія

  Корабель "Зірка Америки" спустили на воду в 1939 році. За час експлуатації судно використовувалося і як військовий транспорт, і як пасажирський лайнер, і як готель. У 1993 році корабель, що буксирується судном "Нафтогаз 67" в Пхукет, де з нього повинні були зробити п'ятизірковий готель, потрапив в шторм. Буксирувальний трос порвався, а закріпити запасний команді так і не вдалося. Екіпаж судна через якийсь час евакуювали на вертольоті, а сам корабель сів на мілину біля Фуертевентура. Поки власники лайнера розбиралися з фірмою, яка надала послуги буксира, і страховими компаніями, корабель розвалився на дві частини. Фрагменти корабля так і лежать на березі біля Канарських островів, поступово руйнуючись під впливом океану.

  Замок Шато Міранда

  Бельгія

  Замок 19 століття розташовується в провінції Намюр. Автором проекту є англійський архітектор Мілнер, який побудував його на замовлення родини графа Лідекерке-Бофора. Родовим маєтком замок залишався до Другої світової війни, поки не перейшов у тимчасове користування національної залізничної компанії Бельгії, і до 1980 року будівля використовувалася як притулку для дітей. У 1991 році архітектурний шедевр покинули останні мешканці і він виявився покинутий. Влада міста Сель неодноразово пропонували його власнику передати замок муніципалітету, але той навідріз відмовлявся розлучатися з порожнім і розвалюється замком.

  підводне місто

  Китай

  Під товщею води Озера тисячі островів в Китаї прихований підводне місто шичень. Архітектура міста залишилася практично недоторканою, за що археологи прозвали його "капсулою часу". Шичень або, як його ще називають "Місто Лева", був заснований більше 1339 років тому. При будівництві ГЕС місто було вирішено затопити. Шичень пішов під воду разом з усіма історичними будівлями.

  Острів Хасіма, Японія

  Аж до початку 19 століття це був пустельний ділянку землі, єдиними жителями якого були птахи і комахи. Все змінилося, коли в 1810 році тут виявили поклади вугілля. На острові побудували будинки, магазини, школи, лікарні і заводи. Щільність населення на острові досягала 139 100 чоловік на кв. км. Згодом природні ресурси вичерпалися, і жителі покинули острів. У 1974 році шахта була офіційно закрита. Без належного нагляду всі будівлі на острові прийшли в занепад і знаходяться зараз в аварійному стані.

  Місто привид

  Прип'ять, Україна

  Після аварії на Чорнобильській АЕС все населення міста було евакуйовано. Жителям говорили, що вони залишають своє житло тимчасово, тому багато хто брав з собою лише документи і мінімум одягу, залишаючи практично всі свої речі. За 28 років після аварії будинку почали перетворюватися в руїни, порожні дороги поглинули радіоактивні рослина і дерева, а все що люди залишили на своїх місцях, розраховуючи, що повернуться, розтягують мародери. Після евакуації Прип'ять не позбавили статусу населеного пункту, і формально місце значиться як місто обласного значення, підлеглий Київській обласній раді.