Головна » простір » Зірка смерті що приховує найзагадковіший відомий об'єкт в космосі

  Зірка смерті що приховує найзагадковіший відомий об'єкт в космосі

  Астрономи називають її самої загадкової зіркою у всій галактиці. За 1200 світлових років від нас, в сузір'ї Лебедя, вона мерехтить і тьмяніє так, як ніколи не бачили раніше. Нерегулярні патерни спалахів вказують на щось, періодично блокують зірку.

  Дослідники запропонували безліч пояснень, включаючи чорні діри, кометні рої і міжзоряні хмари - але підійшла тільки одна. І так, мова йде про позаземної цивілізації.

  • незрозуміла пульсація

   Перші дані змусили астрономів перевірити телескоп на предмет поломок. Але інформація з "Кеплера" виявилася вірна, ніякими спотвореннями пояснити поведінку зірки не можна. Поступово дослідники відкинули всі реальні причини. Спектральний аналіз виключив зміни світності через внутрішні процесів, хмари пилу не приховують зірку, комети і астероїди також не впливають на патерни спадів яскравості.

  • Єдине пояснення

   Зрештою провідний автор дослідження Табет Бояджян запропонувала науковому співтовариству перестати відмахуватися від єдино відповідного пояснення. Мерехтіння Таббі говорить про те, що позаземна цивілізація будує астроінженерних спорудження для використання енергії своєї зірки. Теоретично можливість існування так званої Сфери Дайсона цілком реальна - фізики говорили про це ще на початку минулого століття.

  • Теорія енергетичних сфер

   У 1937 році Олаф Степледон в романі "Зоряний письменник" припустив, що розвинена цивілізація, яка б вимагала енергії, в кінцевому рахунку повинна буде отримувати її зі своєї зірки. Натхненний цією ідеєю фізик Фріман Дайсон висунув нове припущення про пошук розумного життя, орієнтуючись на ці мегаструктури, які зараз називають Сферами Дайсона. Уже в 2005 році астроном Люк Арнольд припустив, що подібна структура може бути також використана для створення мерехтливого сигналу, що відправляє в космос своєрідний код - щось на кшталт азбуки Морзе.

  • Можливо, ми маємо справу з надзвичайно розвиненою цивілізацією, спорудили велику мережу накопичувачів, щоб акумулювати величезні запаси енергії, одержуваної від зірки. Можливо, крива блиску своєї нерегулярністю говорить про те, що навколо зірки обертаються штучно створені об'єкти - Ендрю Симион, декан кафедри астрономії Каліфорнійського університету

  • підтримка вчених

   Сценарій Табет Бояджян наукове співтовариство прийняло як єдиний, в повній мірі пояснює відбуваються із зіркою зміни. Звичайно, астрономи неодноразово заявляли пресі, що інопланетяни повинні бути самої останньої гіпотезою, яку варто мати на увазі. Однак, якщо це виглядає як миша, пищить як миша і любить сир, то називати її слоном просто нерозумно.

  • Зірка під мікроскопом

   З 19 жовтня 2015 року зоряна система KIC 8462852 знаходиться під невсипущим контролем потужних радіотелескопів. Наступного року до спостереження підключаться потужні структури Грін-Бенка, а ще через рік NASA планує вивести на орбіту перші космічні телескопи, створені в рамках програми пошуку екзопланет.

  • Ми її втрачаємо

   У процесі дослідження вчені з'ясували, що зірка Таббі не просто мерехтить, але постійно зменшується в яскравості. За три роки яскравість знизилася на 3% - безпрецедентний показник. Для порівняння астрономи перевірили 200 найближчих зірок і 355 зірок за будовою схожих з KIC 8462852. Яскравість жодної з них за аналогічний проміжок часу не впала більше, ніж на 0,34%.