Головна » рекорди » Загадковий Шігірском ідол найдавніша дерев'яна статуя в світі

  Загадковий Шігірском ідол найдавніша дерев'яна статуя в світі

  Чудово зберігся за 11 000 років в сибірському торфовищі, Шігірском ідол - найдавніша дерев'яна статуя зі знайдених на Землі. За допомогою прискореної мас-спектрометрії німецькі вчені нещодавно датували артефакт і виявили, що він, швидше за все, був вирізаний з модрини віком близько 150 років. Радіовуглецеве датування показало, що Шігірском ідол був створений в 90-м столітті до нашої ери. Виходить, він набагато старше, ніж піраміда фараона Джосера - найстаріша споруда в світі, що відноситься до 27 століття до нашої ери.

  У цій статуї, знайденої в 1890 році близько Кировграда, була бурхлива історія. Витягнуте з болота по частинах, ідол складався з 159-літніх модринових дощок із зображенням семи осіб. Вважається, що первісна висота статуї становила близько 5,3 м. Однак майже двометровий шматок Шігірском ідола був втрачений під час революцій 20-го століття. Тепер ми можемо побачити його тільки на малюнках сибірського археолога Володимира Толмачова, зроблених на початку 1900-х років. Однак навіть зараз висота ідола все ще значна - цілих 2,8 метра.

  Але унікальним його робить не тільки це. Ця загадкова статуя, покрита піктограмами та іншими символами, схоже, містить секретний код. Вчені вважають, що в кам'яному столітті такі маркування були призначені для передачі інформації - і вони можуть повністю змінити наше уявлення про ті часи.

  Зараз дослідники намагаються розшифрувати сенс геометричних фігур, вирізаних на статуї. Якщо вони виявляться писемністю, вона буде найдавнішої на Землі. Однак точну інтерпретацію ускладнює те, що кожен символ може мати більше одного значення. Наприклад, пряма лінія може позначати землю, горизонт або навіть кордон між цим і потойбічним світом. Деякі фігури - такі, як кола і квадрати, можуть символізувати Сонце, вогонь або що-небудь ще, а зигзаги - ящірок, змій, небезпека і т. Д.

  Можливо, статуя служила картою, а лінії вказували напрямок і відстань маршрутів. Деякі археологи припускають, що стрілки позначають пагорби, прямі лінії - яри, а хвилі - відповідно, воду.

  Сім осіб на статуї свідчать про те, що у який створив її народу були високі вилиці і прямі носи. Верхнє особа ідола трехмерно, інші - двовимірних. Три особи перебувають на передній частині ідола, а три - на задній. Розташовані вони вертикально, одне над іншим. Верхнє особа з'єднує собою обидві сторони.

  На даний момент Шігірском ідол знаходиться в Екатеринбургском історичному музеї в вітрині з клімат-контролем.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями - зроби репост!