Головна » Самореалізація як сенс життя » Самореалізація як сенс життя

  Самореалізація як сенс життя


  Дуже часто можна чути про те, що сенс життя - в самореалізації. Самореалізація - це реалізація своїх можливостей з метою досягнення успіхів. Реалізувати себе можна в різних сферах життя: сім'ї, бізнесі, мистецтві, політиці та ін.

  Цей погляд не новий, так вважав ще Аристотель. Він говорив про те, що сенс життя - в доблесної життя, успіхи і досягнення. І саме в цьому саморозвитку більшість і зараз бачить сенс життя.

  Людина, звичайно, повинен реалізувати себе. Але робити самореалізацію основним сенсом життя - неправильно.

  Чому? Давайте подумаємо над цим, з огляду на неминучість смерті. Яка різниця - самореалізувався людина і помер, або НЕ самореалізувався, але теж помер. Смерть зрівняє цих двох людей. Життєві успіхи не візьмеш на той світ!

  Можна сказати, що залишаться на землі плоди цієї самої самореалізації. Але по-перше, ці плоди не завжди хорошої якості, а по-друге, навіть якщо вони найкращої якості, то толку самій людині, який їх залишив, - нуль. Він не може скористатися результатами своїх успіхів. Він мертвий.

  Уявіть собі, що Вам вдалося самореалізуватися - Ви відомий політик, великий художник, письменник, воєначальник або журналіст. І ось Ви ... на власному похороні. Кладовище. Осінь, мрячить дощ, на землю летять листя. А може, літо, птиці радіють сонцю. Над відкритою труною звучать слова захоплення Вами: "Як я радий за покійного! N дуже добре вдалося то і це. Все ті здібності, що були дані йому, він втілив не те що на 100, а на всі 150%!" ...

  Якщо Ви на секунду оживе, втішать Вас подібні мови? ...