Головна » речі » Навіщо в годиннику потрібні камені?

  Навіщо в годиннику потрібні камені?


  При рекламі годин зазвичай згадується кількість каменів в них, як гарантія їх якості. Що ж це за "камені" в годиннику і навіщо вони там?
  Годинники (наручні, стінні та ін.) Потрібні нам, якщо вони ходять точно і не ламаються постійно. В середньому в годиннику є близько двохсот одинадцяти різних деталей, і, очевидно, це дуже складний механізм. Давайте подивимося, що ж змушує годинник ходити і яку роль в цьому відіграють каміння.
  Механічну енергію, необхідну для свого ходу, годинник отримують від головної пружини, яка є згорнутою сталевою стрічкою, в розправленому стані має довжину близько шістдесяти сантиметрів. Коли ви заводите годинник, ви щільно закручуєте цю пружину.

  Від головної пружини енергія передається через систему коліщаток, звану зубчастої передачею, на колесо, званої балансом. Ця система коліс рухає стрілки годинника по циферблату. Баланс виконує ті ж функції в наручних годинниках, що і маятник - в настінних. Це - серце годин, що регулює їх хід.
  Усередині балансу знаходиться волосковая пружина, що вдає із себе згорнуту кільцями сталевий дріт, тонку, як волосся. З півкілограма стали потрібної марки можна зробити цілих 12 кілометрів такого дроту!

  По краю балансу розташовані маленькі гвинтики зі сталі або з золота. Їхнє становище і вага регулюють швидкість руху стрілок годинника. Вони настільки малі, що в звичайний наперсток можна помістити цілих двадцять тисяч таких винятково! Ще в годиннику є пусковий колесо, яке, з'єднуючись з балансом, змушує його рухатися. Воно регулює рух, і саме від нього і виходить звук, який ми називаємо "цокання".
  Ми згадали різні коліщатка, які постійно рухаються в годинниковому механізмі. Вони розташовуються на стерженьках, і постійний рух коліс викликає тертя. Щоб не стиратися при цьому, стерженьки укріплені на крихітних дорогоцінному камінні, таких, як рубін, сапфір або гранат. Це і є камені годин. Чим більше каменів, тим менше ймовірність того, що під дією сил тертя рушійні деталі годин бу¬дут зношуватися, в результаті чого годинник будуть "відставати".