Головна » Людина » Позіхання ніяк не пов'язана з нестачею кисню!

  Позіхання ніяк не пов'язана з нестачею кисню!

  Позіхання - одна з давніх біологічних загадок. Зазвичай ми пояснюємо її тим, що втомилися, а нашим мізкам потрібен додатковий кисень, щоб не заснути.

  Позіхання і правда впливає на мозок, але вона не підганяє до нього кисень. Коли ви позіхає, ви заковтує повітря, температура якого прохолодніше вашого тіла. Потрапляючи в носові пазухи (синуси), він викликає охолодження повітря близько мозку.

  Існує багато різних гіпотез про причини позіхання, але ця - єдина по-науковому правдоподібна. Також вона дає відповідь ще на одне питання: для чого призначені наші синуси, крім того, що вони викликають біль голови?

  Виявляється, що надходження в організм кисню і акт позіхання нерозривно пов'язані між собою. Позіхання дозволяє нам не тільки отримати прилив повітря, але і знизити температуру мозку. При зевании ми відкриваємо рот, а стінки синусів в цей момент скорочуються і проштовхують повітря через порожнини в голові

  Дослідження медиків на щурах підтвердили цю гіпотезу. Вчені відстежували температуру голови гризунів і її зв'язок з позіханням. Вони підтвердили, що всякий раз, коли у щурів підскакувала температура, вони позіхали, щоб знизити її. Люди, які можуть передбачити свої позіхи, також брали участь в дослідженнях, які теж підтвердили цю гіпотезу.

  Але тоді чому нам так непереборно хочеться позіхнути, коли ми бачимо, як хтось позіхає - адже температура мозку не буває заразною, чи не так?

  Точно сказати поки неможливо; можна лише смутно припускати.

  Наш мозок працює ефективніше, коли вони охолоджені позіханням. З цієї причини ми позіхаємо вранці. Це прискорює процес пробудження. Але також ми, можливо, "запрограмовані" сприймати чужу позіхання як сигнал про те, що є якась небезпека. Наближається щось нехороше - і тому потрібно бути на піку своїх можливостей.

  Ну, а той факт, що майже у всіх позіхання безшумна, також добре вписується в гіпотезу про те, що це один з видів нашої реакції на небезпеку.

  Цікаво, що, крім людини, тільки у шимпанзе спостерігається заразлива позіхання. І те, що до неї схильні всі люди, насправді всього лише міф - їй не можуть протистояти лише близько половини з нас.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями - зроби репост!