Головна » герої » Жінки-снайпери Радянського Союзу

  Жінки-снайпери Радянського Союзу

  Радянський Союз, на відміну від багатьох інших країн, активно використовував жінок в бойових діях. Насправді, у нас просто не було вибору - за Батьківщину під прапор прагнули стати не те, що дівчата, але навіть ув'язнені з таборів. Фронт зробив з милих і ніжних дам смертоносних снайперів, точності яких міг позаздрити будь-який професійний стрілок. 

  • передумови

   У міру того, як Радянський Союз все більше і більше розширював Східний фронт, снайпери ставали невід'ємною частиною оборонних сил Червоної Армії. Дівчата ідеально підходили на роль влучних стрільців. Згідно з багатьма джерелами, до 1943 року в рядах Червоної Армії налічувалося близько двох тисяч снайперів-жінок.

  • Школа життя

   У 1942 році командування Червоної Армії вирішило навчати дівчат-снайперів на постійній основі. Жіноча школа снайперської стрільби була побудована всього в парі кілометрів від Москви. Критерії відбору не лякали: будь-яка дівчина, яка закінчила сім класів і не старше 26 років, могла стати студентом.

  • команди

   У цій школі готували дівчат вчили працювати командою. Бойовий розрахунок складався з двох стрільців, озброєних модифікованої гвинтівкою Мосіна, оснащеної снайперським прицілом.

  • думка начальства

   Офіцери Червоної Армії справедливо вважали, що дівчата взагалі більше підходять для снайперської справи. Вони менш схильні до стресу, більш стійкі до холоду і більш терплячі. Крім того, жіноче тіло гнучкішим чоловічого - важливий фактор в умовах окопної війни.

  • Клавдія Калугіна

   Клавдія Калугіна стала снайпером в свої ніжні сімнадцять років. Вона до цих пір залишається одним з найбільш смертоносних стрільців у всій світовій історії. Підтверджена кількість знищених Клавдією ворогів - 257 осіб.

  • Людмила Павличенко

   Ця дівчина, чиє ім'я стало легендою, народилася на Україні в 1916 році. Людмила пішла в перший же заклик і намагалася вступити в піхотний батальйон. Розподілили її в снайпери: 309 гітлерівців, в тому числі - 36 ворожих снайперів.

  • громадський працівник

   Зростаюча популярність Павличенко змусила командування Червоної Армії переглянути її роль. Виведена з бою за станом здоров'я, дівчина почала подорожувати країнами союзників, надихаючи солдатів на подвиги.

  • Роза Єгорівна Шаніна

   Роза Єгорівна Шаніна народилася в 1924 році і добровільно пішла на службу, дізнавшись про загибель свого дев'ятнадцятирічного брата. На лінії фронту Роза швидко стала одним з кращих стрільців і була нагороджена багатьма медалями відмінності. У своїх щоденниках вона часто описує небезпеку, з якою доводилося стикатися на фронті. Роза Єгорівна Шаніна загинула в бою в січні 1945 року, намагаючись врятувати пораненого офіцера-артилериста. Їй було всього двадцять років.

  • Ніна Павлівна Петрова

   Протилежний випадок. Ніні Павлівні виповнилося вже 48 - що не завадило рішучої жінці вступити в ополчення. Вона пройшла московську школу снайперів, ставши найстаршим стрільцем в армії. 122 солдата німецько-фашистської армії - ось внесок, внесена Петрової в велику перемогу. Життя цієї самовідданої жінки перервала автомобільна аварія. До кінця війни залишалося всього кілька днів.

  • Ця фотографія зроблена 4 травня 1945 року. 12 красунь - снайпери Першого Білоруського фронту. На їхньому рахунку як мінімум 775 знищених одиниць противника.

  • Катерина Жібовская-Назарова

   Катерина працювала на Прибалтійському фронті, причому дуже результативно. На її рахунку - як мінімум, сто чоловік. Нагороджена орденом Слави третього ступеня, посмертно.

  • Кіра Петровська

   Кіра Петровська народилася в Криму, в 1918 році і була покликана в Червону Армію в 1941-му. Мати і бабуся Кіри померли голодною смертю, що тільки додало відчайдушною дівчині сміливості. Після закінчення Другої світової війни Петровська початку театральну кар'єру, потім переїхала в США, де стала автором декількох автобіографічних книг.

  • бойові втрати

   На фронт пішли дві тисячі жінок-снайперів і тільки п'ятсот повернулися назад. Після війни дівчатам було дуже важко пристосуватися до повсякденного життя - але внесок, внесений цими самовідданими, сміливими жінками, ми будемо пам'ятати завжди.

  Наступна стаття
  Жінки в формі