Головна » простір » Жінки-воїни лють перських амазонок

  Жінки-воїни лють перських амазонок

  У давнину владу Перської імперії охоплювала майже всю Азію. Сусіднім державам було просто нічого протиставити агресивній політиці Ахменідов, кожне своє слово підкріплюється величезною армією під командуванням найсильніших воєначальників. На подив археологів, ДНК-тести похованих воїнів двотисячолітньої давності виявили, що вже в ту пору жінки наполегливо боролися за свої права, сміливо відстоюючи позиції на полі бою з мечем в руці. Незважаючи на те, що мало хто чув про ці амазонок, їх хоробрість, інтелект і героїзм цілком гідні окремої легенди.


  • Томіріс, королева-войовниця

   Томирис вважається найлютішою жінкою з усіх коли-небудь жили. Ця красуня мала нульовий терпимістю до тих, хто ризикнув зазіхати на її територію, або на її трон. Мудра, дикунському жорстока дівчина прославилася військовими перемогами. Крім того, Томирис була відома винахідливими тортурами - наприклад, королева змушувала неугодних здійснювати самокастрацію.

  • Бану, дружина Бабака

   У 816 році н.е. Бану і її чоловік Бабак очолювали опір влади арабського халіфату, який захопив їх племінну територію. Бану була дуже досвідченим стрільцем і прекрасним, але жорстоким командиром. 23 роки протрималися вони в своїй гірській фортеці, стіни якої не міг розтрощити ворог. Чи не програвши жодної битви, Бану і Бабак були віддані довіреною людиною і віддані противнику.

  • Хавле бинт аль-Азвар

   Хавле бинт аль-Азвар була цілителькою при армії мусульман, які прагнули поширити слово Аллаха по всій Персії в 7 столітті н.е. Під час бурхливої ​​битви проти Візантійської імперії припав брат Хавле: у нестямі від горя, дівчина скинула одяг цілительки, сховала обличчя під зеленим шарфом, схопила ятаган і безстрашно кинулася в саму гущу сутички. Напір її був настільки страшний, що візантійці позадкували, а натхнені соратники Хавле повернули хід бою на свою користь.

  • Апранік, воїн Сасанідів

   Дочка перського воєначальника виросла в звуках битви. Апранік пішла по стопах батька і стала професійним солдатом, без будь-якої протекції піднявшись від простого бійця до командира. В боях проти Праведного Халіфату дівчина прийняла командування залишками військових сил Сасанідів і кілька років вимотувала ворога раптовими блискавичними атаками.

  • Самсу, аравійська королева

   Королева самса Аравійська увійшла в історію як безстрашна войовниця, з якою рахувалися навіть великі царі сусідній Ассирії. Самса налагодила торговий шлях в цю потужну державу і заприсяглася у вірності її правителям. Але і такого становища було для дівчини недостатньо: самсу об'єдналася з Дамаском, щоб витіснити ассірійців з регіону. Кровопролитна війна закінчилася повним розгромом для Дамаска, а самса потрапила в полон. Замість того, щоб стратити дівчину, ассірійці повернули її на трон, показавши свою повагу такої неймовірної сміливості.

  • Пантея, командир Безсмертних

   Пантея вважалася однією з найуспішніших командирів в армії Кіра Великого. Після того, як Кір завоював Вавилонську імперію, Пантея організувала елітний загін Безсмертних, бійці якого вселяли трепет ворогам одним своїм виглядом. У загоні завжди було рівно 10 000 воїнів: загиблі в бою відразу ж замінялися новими навченими солдатами.

  • Зенобій

   Зенобій правила Пальмірою в 1 столітті н.е. і була в ту пору однією з небагатьох, хто ризикнув кинути виклик авторитету Риму. Розумними політичними хитрощами Зенобій змогла завдати болючого удару великої імперії, залишивши без продовольчих поставок половину країни. Королева на рівних підтримувала стосунки з військовими і політичними лідерами сусідніх країн, що в той час було безпрецедентним досягненням для жінки.