Головна » Міста і країни » За всю історію поліції Ісландії її співробітники застрелили тільки одну людину

  За всю історію поліції Ісландії її співробітники застрелили тільки одну людину


  Правоохоронні органи різних країн часто піддаються нападкам за часом необґрунтоване застосування вогнепальної зброї, однак якщо, наприклад, для американського копа відкрити вогонь на поразку при найменших ознаках загрозливого поведінки правопорушника - звичайна справа, то в більшості інших цивілізованих держав таке відбувається досить рідко.
  Скажімо, в Німеччині за весь 2011-й рік від куль поліції загинули шестеро, а в одному тільки Нью-Йорку в 2012-му році поліцейські застрелили 16 осіб. Окремо в цьому відношенні варто Ісландія: співробітники поліції цієї країни навряд чи можуть сказати, що їх служба дуже вже "небезпечна і важка", як співається в знаменитій радянській пісні. Єдиний випадок, коли ісландським поліцейським довелося знешкодити злочинця пострілами, і він при цьому загинув, стався на початку цього місяця.

  Рано вранці 2 грудня жителі одного з районів Рейк'явіка, налякані поведінкою 59-річного чоловіка, який висунувся з вікна своєї квартири і відкрив з дробовика стрілянину по проїжджаючим повз автомобілям, викликали наряд поліції. Літній ісландець зустрів офіцерів пострілами, і ті спробували нейтралізувати порушника спокою сльозогінним газом, але через деякий час стрілянина пролунала знову.

  На підмогу патрульним нагодилися працівники одного зі спецпідрозділів, і зав'язалася перестрілка в дусі голлівудських бойовиків: чоловік поранив двох служителів закону, однак і сам дістав кулю, після чого був доставлений в лікарню і через деякий час помер.

  Озвучуючи свою думку про цей інцидент, міністр внутрішніх справ Ісландії Харальдур Йоханнессен приніс вибачення і співчуття родичам загиблого. В даний час ведеться розслідування унікального для країни з найнижчим у світі рівнем злочинності події.