Головна » простір » За вами підглядають. Чи потрібно заклеювати камеру на ноутбуці

  За вами підглядають. Чи потрібно заклеювати камеру на ноутбуці

  У минулому році преса отримала знімки робочого столу Марка Цукерберга. Головною новиною стала заглушка зі скотчу, що стоїть на камері його ноутбука. Багато задалися питанням, чи потрібно заклеювати і камеру на своєму комп'ютері? Давайте розберемося.

  Зовсім недавно подібні дії могли викликати в суспільстві друзів лише сміх. Мовляв, так кому потрібні дані з ноутбуків звичайних людей - і чи існує взагалі така технологія! Але такі думки виникають тільки від технічної неписьменності. Група хакерів ще в 2013 році показала, як можна зламати камеру Macbook абсолютно непомітно для користувача.

  Притому, небезпека загрожує не тільки любителям серфить по мережі, але і тим хто розщедрився на розумні телевізори. Молода парочка з Коннектикуту, США, поскаржилася владі на те, що їх інтимне відео злили в мережу. Виявилося, тепер зловмисники здатні зламати взагалі будь-який пов'язаний з інтернетом прилад і отримати дані прямо з нього.

  Директор національної розвідки США, Джеймс Клеппер підтвердив, що розвиток інтернету речей буде величезним підмогою для кібержулья всіх мастей.

  Розумні колонки (Echo від Amazon, або Google Home і так далі) збирають всі дані про користувача. І де гарантія конфіденційності? Її просто немає. Найпростіше - взяти шматочок скотчу і заклеїти свою камеру прямо зараз.