Головна » Новини » За кермом з друшляком на голові - навіщо пастафаріанци це роблять

  За кермом з друшляком на голові - навіщо пастафаріанци це роблять

  Сфотографувався з друшляком на голові? Будь люб'язний, завжди одягай його, коли сідаєш за кермо! Так прокоментували співробітники ГИБДД Росії вчинок москвича Андрія Філіна, п'ятого в світі людини, який домігся права зробити настільки специфічне фото на водійські права з релігійних переконань.

  Віриш? носи!

  Філін сповідує новомодне течія - пастафаріанства, послідовники якого заявляють, що наш Всесвіт і все існуюче створив літаючий макаронний монстр з тефтелі. Чи допоможе він своєму відданому, одному з такою численною пастви? По крайней мере, самому Андрію в'язаний кухлик в якості головного убору носити доведеться. Він сам пояснив правоохоронцям, що це - невід'ємний атрибут його релігії.

  Андрій Філін може позбутися водійських прав, якщо сяде за кермо без свого друшляка.

  Цікаво, які доводи приводив Андрій Філін, коли наполягав саме на такому фото в водійських правах. Незважаючи на всю абсурдність ситуації, закон він все-таки не порушував. Фотографія відповідає вимогам, тобто, є чітке зображення особи строго в анфас. Робити знімок в головному уборі дозволяють, якщо через релігійні переконання людина його зняти не може.

  Про що мова

  А пастафаріанства або Церква літаючого макаронного монстра (в оригінальній версії - Flying Spaghetti Monsterism, коротко - FSM) з 2005 року діє офіційно і поряд з іншими має статус релігії. Пародійну релігію пастафаріанства в 2005 році заснував Боббі Хендерсон, випускник університету Орегона, протестуючий в штаті Канзас проти включення в навчальну програму для школярів концепцію "Розумного задуму" як альтернативу еволюційного вчення.

  Хендерсон відправив до Міністерства освіти штату Канзас відкритого листа, в якому вимагав зробити нове вчення обов'язковим для вивчення школярами. У трьох випадках він отримав підтримку, ще один чиновник назвав його вимогу справжнім образою і заявив, що Хендерсон марно намагається "висміяти Бога".

  австрійський слід

  До речі, пастви у макаронного монстра дійсно багато. І до Філіна на водійські права з друшляком на голові в 2011 році фотографувався Ніко Альм в знак протесту проти дозволу для мусульманських жінок робити фото на документи в головних уборах. Завдяки діям Альма пастафаріантство отримало в Австрії ефективний піар.

  Альм боровся довго і наполегливо. Як і належить справжньому віруючому, він пройшов всі кола митарств і через три роки отримав заповітне водійське посвідчення з власним фото в оригінальному головному уборі. Не всі його співвітчизники, а також противники вчення з інших країн були раді такому результату.

  За довгих 36 місяців Альм встиг пройти медичне обстеження на предмет психічного здоров'я. Лікарі підтвердили, що пацієнт здоровий і чиновникам нічого не залишалося робити, як видати нещасливе посвідчення.

  Ніко Альм демонструє атрибути своєї першої перемоги. останньою чи?

  Журналісти запитували Альма, чи варто було все це таких зусиль. Він заявив, що виконав такий великий шлях виключно заради демократії. І домагатися статусу офіційної релігії для пастафаріанства в своїй країні він має намір з тієї ж причини.

  Пригоди пастаріанцев в Росії

  На території Росії також діє повноцінна релігійна організація - Російська пастафаріанская церква, яку очолює пастріарх Пюра Паста Третій. Приєднався чи москвич Андрій Філін в ряди пастафаріанцев в 2013 році, коли представники пастафаріанства добралися і до земель руських, зараз не має значення. З 2016-му йому вдалося звернути увагу і прославитися в віртуальному просторі і одночасно привернути особливу увагу до власної персони з боку дорожньої поліції.

  Після публікації його фото в мережі інтернет та відеоролика на YouTube з докладними коментарями про обставини отримання посвідчення московське управління ДІБДР пообіцяло провести службову перевірку за фактом видачі йому посвідчення.

  P.S. Така реакція поліцейських на дії Андрія Філіна анітрохи не збентежила жителя Нижнього Новгорода Михайла Іосілевіч. У соціальних мережах він активно просуває ідею створення першого в Росії храму літаючого макаронного монстра.

  Чи зуміє Михайло Іосілевіч повторити успіх інших адептів пастафаріанства?

  Як тільки знайде відповідне приміщення, молода людина обіцяє влаштовувати по п'ятницях посиденьки з макаронами, пивом і розважальною програмою. Музикантам і іншим представникам творчих професій він планує здавати приміщення безкоштовно.

  А ви б пішли на таку вечірку? Безкоштовними макаронними виробами там точно забезпечать :) А може бути ваші друзі вже долучилися до пастафаріанства? Діліться своєю думкою в коментарях!