Головна » війна » Кумедний факт про «Катюші»

  Кумедний факт про «Катюші»


  Взагалі, під час другої світової, на озброєнні радянської армії було дуже багато реактивних снарядів. Найвідоміші з них - М-13, саме їх встановлювали на перші "Катюші". Не будемо перераховувати їх всі, а зупинимося на М-20 і М-30 бо саме ці реактивні снаряди вважаються початком важкої реактивної артилерії.

  М-13 для свого часу, звичайно, були хороші! Несподівані і масові обстріли викликали в німецьких рядах моторошний срач і так далі, але, для повноцінних наступальних дій М-13 мало підходили через слабке шкоди. Знищувати треба було як важку техніку, так і зміцнення супротивника. Десь до середини сорок другого року на озброєння радянської армії надійшли М-20, бойова частина яких була в три з половиною рази потужніша, ніж у М-13. Дуже скоро на озброєння поставили і М-30 - в шість разів могутніше, ніж М-13.

  М-20 з легкістю прикрутили до "Катюші", але через трохи більших розмірів, ці реактивні снаряди доводилося запускати в один ряд, а не в два, як М-13. А ось під М-30 напрямні ніяк переробити не вдавалося (варто зауважити, що їх таки присобачили до Катюші, але лише 44-му році). По цьому, для запуску М-30 поставили пускові верстати, з простенької системою регулювання кута нахилу ...

  На такий верстат, прямо в заводській пакувальній тарі, укладали спочатку чотири, а потім і вісім М-30. Залп проводився за допомогою звичайної електричної саперної машинки, причому, як правило, в ланцюг включали кілька верстатів. Одночасність запуску забезпечувала складання ударних імпульсів, що багаторазово посилювало ефект, у порівнянні з окремими пусками.

  І ось, через звичайного і цілком зрозумілого небажання кінцевих користувачів читати документацію (якщо точніше, то мануали просто розходилися на самокрутки), на полях битв частенько траплялося таке. Під час підготовки до запуску часто забували прибрати розпірки, що утримують снаряд в дерев'яному ящику (заводській упаковці) при транспортуванні. Якщо розпірки не знімали, то вся ця ху # т @ стартувала разом з ящиком, а бували випадки, що і разом з верстатом!

  Така конструкція мала розміри приблизно 1,5 на 2 метри, що і призводило до розмов в рядах німців про те, що російські зовсім @ хуелі і стріляють по ним сараями!

  Наступна стаття
  Кумедний трюк з бананом
  Попередня стаття
  Забавні факти про Лондон