Головна » мистецтво » Заміський будинок Едварда Мунка розкриває таємниці відомого художника

  Заміський будинок Едварда Мунка розкриває таємниці відомого художника


  На задньому дворі заміського маєтку Едварда Мунка на півдні Норвегії археологи виявили особисті речі відомого художника-символіста.

  Перше, що постало погляду дослідників в ході розкопок, був кобальтовий синій колір: згустки насиченого кольору і забруднені тюбики фарб. З кожною наступною знахідкою археологи буквально відкривали завісу таємниці життя художника.

  Мільярдер Петтер Олсен, сім'я якого колись жила по сусідству з Мунком, став ініціатором розкопок після придбання власності в 2009 році.

  "Ми шукали зовнішні студії, які були давно втрачені. Вони зникли, згнили, але ми знали, що були місця, де він працював на відкритому повітрі", - пояснив Олсен, колишній власник пастельній версії "Крику", проданого майже за $ 120 млн . в минулому році на аукціоні Sotheby 's.

  За словами Олсена, його батьки своїми очима бачили чотири зовнішні студії художника, де всюди були розкидані полотна. Мунк не дбав про те, щоб замкнути їх.

  Тепер особисті речі художника експонуються на виставці в тимчасовій галереї на сайті. Крім того, 23 вересня в галереї відкрилася художня виставка "Едвард Мунк повертається в Рамі: 100 років після взяття Берліна". Це шоу відтворює виставку робіт Мунка в 1913 році в Берліні і є частиною заходів, присвячених святкуванню 150-річчя художника в Норвегії.

  Повністю відновлені будинок і новий комплекс музею планується відкрити в кінці поточного року в Ramme Gaarde.

  "У 1910 році Мунк був пригнічений і зловживав алкоголем, коли знайшов умиротворення в цій сільській місцевості. Це негайно позначилося на мистецтві художника в цей і наступні періоди його творчості", - говорить мистецтвознавець Інна Йоханнс (Ina Johannese).

  "Мунка називають сучасним майстром душі, але саме тут він повністю розкрився, вперше поглянувши на пейзаж, світло", - сказала Йоханнс, додавши, що в даний час робоча група намагається визначити точні місця розташування художника під час роботи над окремими полотнами.

  Команда дослідників також вивчає інтер'єр будинку живописця для проникнення в суть його робіт. На думку Йоханнс, не виключено, що автопортрет художника з жовтими стінами був написаний в вітальні його маєтку.

  Відвідувачі виставки зможуть зануритися в середу Мунка, так як музей включатиме в себе також і унікальний готель. Але поки що перші знахідки повинні бути каталогізовані і проаналізовані. Кьяртан Фонстіліен (Kjartan Fonstelien), керівник археологічної експедиції, визнає, що він більше звик до артефактів епохи вікінгів. "Це перший раз, коли ми виявляємо щось належне художнику", - говорить Фонстіліен.

  За словами Йоханнс, це дуже кропітка праця, і найважливіше - розставити всі знахідки в правильному контексті і часовому відрізку. Таке глибоке проникнення в життя і творчість художника, за її словами, створює своєрідну близькість з художником. "Ви вже здатні розгледіти людину за полотном", - говорить вона.