Головна » мистецтво » Життя і творчість Зінаїди Серебрякової. Частина 2

  Життя і творчість Зінаїди Серебрякової. Частина 2

  Продовжуємо знайомити вас з біографією художниці Зінаїди Серебрякової.

  Париж

  Незабаром молоді подружжя поїхало в Париж. Зінаїда очікувала першої дитини, але не забувала про живопис. Дядько Шура порадив племінниці вступити до академії де ла Гранд Шомьер, де вона вдосконалювала свою майстерність. Художниця захоплювалася полотнами Клода Моне, Едуарда Мане, Альфреда Сіслея. Особливо вона любила Дега, його знаменитих балерин - і створила своїх танцівниць як продовження його балетної серії.

  Сімейне щастя і слава

  Цей період, до революції, був найщасливішим для Серебрякова. У них народилися діти, два сини і дві дочки. Діти і чоловік були найдорожчими людьми для художниці. Але вона не залишала творчість, а улюбленими моделями найчастіше служили її діти.

  Знаменитий автопортрет "За туалетом" Зінаїда створила в 1910 році, він був виставлений в Петербурзі. Відвідувачі виставки захоплювалися цим полотном, і його автор стала визнаним майстром. Художниця як і раніше любила Нескучноe і при першій нагоді їхала туди. Одягалася в легку просторий одяг, що не утрудняє рухів, і писала крестьянcкій побут і сільські пейзажі.

  Революція, еміграція в Париж

  Розлука з дітьми, злидні і забуття

  Вибухнула революція 1917 року - і щасливе життя обірвалося в одну мить ... Рідне маєток спалили, чоловіка Зінаїди заарештували. Незабаром після звільнення Борис помер від висипного тифу. Йому було всього 39 років. Художниця залишилася вдовою з чотирма дітьми практично в злиднях. Прекрасна сім'я розсипалася як картковий будиночок.

  Зінаїда Євгенівна користувалася будь-якою можливістю, щоб прогодувати сім'ю. У 1920 році вона їде в Петроград, там береться за будь-які замовлення, але коштів все одно не вистачає. Олександр Бенуа дістає їй пропуск в Маріїнський театр, де танцює її дочка Тетяна. Там художниця пише знамениту балетну серію. Вона також бере участь у виставках, але все одно фінансове становище залишається дуже важким. Зінаїда емігрує в Париж, сподіваючись, що там їй буде легше забезпечити сім'ю. Але її планам не судилося збутися: на заході популярний авангард, і класичний живопис мало кого цікавить. Але головне, художниця дуже сумує за дітьми. На щастя, Каті дозволяють приїхати до мами, а через кілька років відпускають і Сашу. Але потім опускається залізна завіса - двоє дітей, Женя і Тата, з бабусею залишаються в Росії. Розлука з дітьми триває 36 років, це ціле життя ... Їм залишається тільки листування, без можливості зустрітися особисто. І тільки в 1960 році, під час хрущовської відлиги, до Зінаїди нарешті приїжджає дочка Тетяна - тепер вона театральний художник у МХАТі.

  повернення слави

  Зустріч з дітьми. Останні роки життя

  У 1966 році Зінаїда Євгенівна стає відомою в Росії, її картини виставляються в Москві, Ленінграді та Києві. Полотна її пензля порівнюють з Боттічеллі і Ренуаром, альбоми друкують величезними тиражами, і вони розкуповуються як гарячі пиріжки.

  Померла художниця в 1967 році, їй було 82 роки.

  Зінаїда Серебрякова прожила довге і важке життя. Вона подолала багато випробувань, але не зламалася і не закопала талант в землю - і її прекрасні картини донині радують нас своїм світлом, теплом і домашнім затишком.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!