Головна » мистецтво » Життя і творчість Зінаїди Серебрякової. Частина 1

  Життя і творчість Зінаїди Серебрякової. Частина 1

  Зінаїда Серебрякова родом з сім'ї, пов'язаної з мистецтвом. Її батько - відомий скульптор Євген Лансере, а мати - Катерина Бенуа, нащадок знаменитої династії, художник-графік. Дід по материнській лінії, Микола Бенуа - іменитий пітерський архітектор. Він займався вихованням маленької Зіни і її старшого брата Жені, коли їх батько помер від сухот в 1886 році. Таким чином, дівчинці було на роду написано продовжити художню династію. Малювати і писати фарбами для неї було так само природно і необхідно, як дихати.

  дитинство

  Дитинство Зиночки проходило у творчій атмосфері. Затишні посиденьки, бесіди про мистецтво, постановка домашніх вистав, гра на фортепіано - ось те, що становило коло інтересів династії Бенуа-Лансере. Але незважаючи на теплі відносини, дівчинка росла мовчазною і замкнутою, вона була схожа на батька і дуже вирізнялася з-поміж галасливих, життєрадісних братів і сестер, які успадкували мамин відкритий характер. І серед усіх дітей вона мала саме слабке здоров'я.

  Але не було б щастя, та нещастя допомогло. Коли дівчині було вісімнадцять років, мама відвезла її в Італію, щоб поправити здоров'я - південний клімат не порівняти з холодним російським. З ними поїхав Олександр Бенуа, дядько Шура, завдяки якому поїздка виявилася вельми цікавою - улюблений дядечко провів для них чудові екскурсії по італійським містам, вони відвідували виставки, музеї, картинні галереї. Згодом Зінаїда із задоволенням згадувала той час.

  Перше кохання і створення сім'ї

  Влітку сім'я відпочивала в селі Нескучне Курської губернії, де поруч з ними проживали Серебрякова, їхні родичі. Зіна з дитинства була знайома зі своїм кузеном Борисом. Трепетна дитяча дружба з роками переросла в першу любов. Закохані вирішили одружитися, але це виявилося непросто: в церкві не захотіли вінчати двоюрідних брата і сестру. Два священика відмовили їм з цієї причини, і тоді вони знайшли третього батюшку, який погодився зробити Таїнство за 300 рублів. У 1905 році Борис і Зінаїда нарешті повінчалися і, здавалося, їх чекає довга щасливе життя ...

  Продовження розповіді про художницю ви можете прочитати в другій частині статті. Слідкуйте за оновленнями.

  Сподобалася стаття? Поділіться її з друзями в соціальних мережах!