Головна » космос » Всесвіт нескінченний - підтверджує новітнє дослідження

    Всесвіт нескінченний - підтверджує новітнє дослідження


    І вона постійно розширюється.

    Нові дані баріонів коливального спектроскопічного огляду (БКСО) дозволили судити про форму і розміри нашого Всесвіту з точністю до 1%. Девід Шлегель, фізик з Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі, вважає, що Всесвіт, ймовірно, нескінченна - про це свідчать отримані дані.

    Сірі сфери на малюнку - зразок баріонних акустичних коливань ранньому Всесвіті. Галактики в наш час мають невелику тенденцію приймати сферичну форму (на малюнку це навмисно перебільшено). Порівнюючи розмір сфер (біла лінія) з прогнозованим значенням, астрономи можуть з одновідсотковою точністю визначити, як далеко галактики знаходяться один від одного.

    У поєднанні з недавніми відомостями про космічному мікрохвильовому фоновому випромінюванні (КМФІ) і даними про зростання наднових результати БКСО припускають, що темна матерія - це постійна космологічна сила, яка не змінюється в просторі або в часі. Цей висновок не цілком збігається із загальною теорією відносності Ейнштейна, і дослідники говорять, що "розуміння фізичних причин прискореного розширення залишається однією з найцікавіших завдань в сучасній фізиці".