Головна » особистості » За що вбили імператора Миколи II

  За що вбили імператора Миколи II


  На думку іноземців.

  На двадцятому році царювання імператора Миколи II Росія досягла ще небаченого в ній рівня матеріального успіху ...

  Що відбувається в Росії зміну відзначали іноземці.

  В Наприкінці 1913 р редактор "Economist Europeen", Едмон Тері, справив за дорученням двох французьких міністрів обстеження російського господарства. Відзначаючи вражаючі успіхи в усіх областях, Тері уклав: "Якщо справи європейських націй будуть з 1912 по 1950 року йти так само, як вони йшли з 1900 по 1912, Росія до середини поточного століття буде панувати над Європою як в політичному, так і в економічному і фінансовому відношенні ".

  Ось що писав про останні дні царювання Миколи II Уїнстон Черчілль:
  "Ні до однієї країни доля не була так жорстока, як до Росії. Її корабель пішов на дно, коли гавань була на увазі. Всі жертви були вже принесені, уся робота завершена.
  У березні Цар був на престолі; Російська імперія і російська армія трималися, фронт був забезпечений і перемога явна.
  Відповідно до поверхневої моди нашого часу царський лад прийнято трактувати як сліпу, прогнилу, ні на що не спроможну тиранію. Але розбір тридцяти місяців війни з Німеччиною і Австрією мав виправити ці легковагі уявлення. Силу Російської імперії ми можемо виміряти по ударах, які вона витерпіла, по лих, які вона пережила, по невичерпних сил, які вона розвинула, і по відновленню сил, на яке вона спромоглась.
  В управлінні державами, коли кояться великі події, вождь нації, хто б він не був, засуджується за невдачі і прославляється за успіх ...

  Ось його зараз уб'ють. Втручається темна рука, спочатку наділена божевіллям. Цар сходить зі сцени. Його і всіх його люблячих зраджують на страждання і смерть. Його зусилля зменшують; його дії засуджують; його пам'ять ганьблять ... Зупиніться і скажіть: а хто ж інший виявився придатним? У людях талановитих і сміливих, людях честолюбних і гордих духом, відважних і владних - не бракувало. Але ніхто не зумів відповісти на ті декілька простих питань, від яких залежало життя і слава Росії ".

  За двадцять років правління Миколи II населення імперії зросла на 40%.

  З 1,2 млн. На початку царювання бюджет досяг 3,5 мільярда.

  Золотий запас держбанку з 648 млн. (1894 рік) зріс до 1604 млн. (1914).

  Російський золотий рубль був найстабільнішою і твердою валютою світу.

  Споживання продуктів з 1894 р зросла у 1913 р більш ніж удвічі.

  Протяг залізниць, як і телеграфних проводів, більш ніж подвоїлася.

  Збільшився і річковий флот - найбільший в світі. (Пароплав в 1895 році було 2 539, в 1906 - 4 317.)

  Видобуток кам'яного вугілля стрімко збільшувалася.
  Донецький басейн, який давав в 1894 р 300 млн. Пудів, в 1913 давав уже понад 1,5 мільярда. Видобуток вугілля по всій імперії за двадцять років зросла більш ніж вчетверо.

  У 1913 році видобуток нафти була на дві третини більше, ніж на початку царювання.

  Незважаючи на те, що виробництво російської текстильної промисловості збільшилася вдвічі, ввезення тканин з-за кордону також збільшився в кілька разів.

  Вклади в державних ощадних касах зросли з трьохсот мільйонів в 1894 до двох мільярдів рублів в 1913 роках.

  Виробництво бавовняних тканин з 10,5 млн. Пудів в 1894 році подвоїлася до 1911 і продовжувало зростати далі.

  Загальна кількість робочих за двадцять років з 2 мільйонів наблизилося до 5.
  Виплавка чавуну збільшилася за двадцять років майже вчетверо; виплавка міді - уп'ятеро; видобуток марганцевої руди також в п'ять разів.
  У галузі машинобудування за останні роки проявився швидке зростання: основний капітал головних російських машинних заводів за три роки (1911-1914) зріс з 120 до 220 млн. Рублів.
  Бюджет зростав без введення нових податків, без підвищення старих, відображаючи зростання народного господарства. і т.д.