Головна » простір » За що в давнину саджали на палю

  За що в давнину саджали на палю

  Садити ворогів і злочинців на кол любив не тільки Влад Дракула. На Русі ця жахлива страта теж практикувалася, притому найчастіше застосовувалася саме за указом імператора.

  Дорога на кол була відкрита в першу чергу державним зрадникам, зрадникам і іншої смути. Таким чином влада передавала очевидне послання: не зв'язуйтеся, гірше буде. У різні часи на кол могли посадити і за набагато більш невинні речі - колом карали навіть подружню невірність.

  Більш жорстоку кару не можна собі й уявити. Нещасний злочинець міг Промучался на колу десяток годин, повільно насаджуючись на гостре дерево всією вагою тіла. Страти в обов'язковому порядку проводилися на лобному місці: одного такого уявлення вистачало, щоб приборкати всі можливі бунти на рік вперед.

  Особливо цінував кол Іван IV Грозний. Малюта Скуратов за його наказом посадив на кіл сотні людей, бояри і служиві боялися звинувачення в зраді як вогню, адже за звинуваченням слідував кол.

  Одним з останніх випадків застосування цієї страшної кари на Русі стала історія дружини Петра I, Євдокії Федорівни. Її коханця, майора Степана Глібова, який впав у страшну лють самодержець катував, а потім посадив на дерев'яний кілок, де той мучився цілих 14 годин.