Головна » особистості » За що ненавидять Берію?

  За що ненавидять Берію?


  Він дуже енергійний, прекрасно і швидко орієнтується, добре зазначає другорядне від головного, тому часу дарма не витрачає, у нього, безумовно, є смак до наукових питань, він їх добре схоплює, точно формулює свої рішення ". Капіца.

  29 березня 1899 року в поселенні Мерхеулі в Закавказзі в злиденній селянській родині народився Лаврентій Павлович Берія, якого після його загибелі записали в групу найбільших "кровопивців" російської історії, разом з "кривавими тиранами" Сталіним і Іваном Грозним. Важко знайти в історії Росії людини, якого б так замазали брудом. Ненависть до нього просто ірраціональна, всілякі Сванідзе, мабуть, просто панічно бояться його імені.

  Батьки, відзначивши у Лаврентія Берії здібності до наук, хотіли дати йому гарну освіту, для цього продали півбудинку. Він виправдав очікування і закінчив в 1915 році Сухумское початкове училище з відзнакою. Поїхав в Баку і вступив в Бакинське середнє механіко-будівельне технічне училище, вже з 17 років утримував матір і сестру. Захопився соціал-демократичними ідеями, в 1917 році організував осередок РСДП (б), в 1918 році, коли Баку зайняли турецькі війська, допомагав більшовикам-підпільникам. У 1919-1920 роки керував нелегальною організацією техніків, які підтримували більшовиків, одночасно навчався і працював. У 1919 році закінчив училище з дипломом техніка архітектора-будівельника. З відома партії більшовиків влаштувався в азербайджанську контррозвідку, був співробітником Бакинської митниці.

  У 1920 році вступив до Бакинського політехнічний інститут, в серпні 1920 року Берія призначений керуючим справами ЦК КП (б) Азербайджану, в жовтні - відповідальним секретарем ЧК. Після він постійно "рос" на посадах і в 1927-1930 роки став наркомом внутрішніх справ Грузинської РСР, в 1931 році - головою ГПУ при РНК ЗРФСР. У 1931 році його перевели на партійну роботу - став першим секретарем ЦК КП (б) Грузії. На цій посаді він зробив багато корисного для своєї малої Батьківщини - Грузії. Народне господарство Грузії під його керівництвом швидко розвивалося, грузинське селянство стало одним з найбагатших в державі, швидко розвивалися морські та гірські курорти Закавказзя, йшло бурхливе будівництво, вдягалися грузинські міста (в кращу сторону). Берія проявив себе як справжній "господарник". І тільки в 1938 році його повернули в держбезпека - він призначений на посаду начальника Головного управління державної безпеки НКВС СРСР, потім наркома НКВС. При ньому масштаби репресій різко скоротилися: за 1939 рік за звинуваченням у контрреволюційних злочинах були засуджені до вищої міри 2,6 тис. Осіб, за 1940 рік - 1,6 тис. Осіб. У 1939-1940 роки були звільнені з місць позбавлення волі і реабілітовані 837 тис. Чоловік.

  За що ненавидять Берію?

  - Переміг в Грузії бандитське підпілля, перетворив область в одну з найбагатших в Союзі.

  - Створив в Грузії (і ширше - в Закавказзі) сучасну промислову базу (металургія, нафтова галузь) і процвітаюче сільське господарство (чай, цитрусові, виноград і т. Д.).

  - Берія зупинив в 1938 році масові репресії, від яких постраждали багато безвинні люди, звільнив, реабілітував сотні тисяч людей. Були покарані винні в репресивних органах.

  - Допоміг підготувати країну до Великої Війні, створивши надійний тил, вільний від "п'ятої колони". Багато зробив у налагодженні виробництв сучасних озброєнь.

  - Під його командуванням була проведена безпрецедентна у світовій історії операція по евакуації промисловості на схід і південний схід країни, швидке налагодження випуску продукції; спаду виробництва не допустили і дуже швидко наростили. "Магнітка перемогла Рур".

  - Війська НКВД, в тому числі прикордонники, під його керівництвом з честю воювали у Велику Вітчизняну війну і не підвели народ. Під його керівництвом величезну увагу приділяли розвитку спеціальної техніки, в лабораторіях НКВС створювали радіопеленгатори, нові рації, диверсійні міни, інфрачервоні приціли, безшумна зброя. Під час оборони Кавказу застосування спецгруп з прикордонників, які були озброєні безшумними гвинтівками з нічними прицілами, завдало важкого удару наступу групи Клейста, їх звичайна тактика зірвалася через загибель майже 400 радистів і фахівців з наведення авіації і артилерії.

  - Органи держбезпеки забезпечили надійний заслін від диверсантів, зрадників, успішно боролися з німецькими органами ГБ. Червона Армія була надійно прикрита від розвідки ворога, це визнавали і самі німці; наприклад, генерал фон Бутлар писав: "Особливі умови, що існували в Росії, сильно заважали добування розвідувальних даних щодо військового потенціалу Радянського Союзу, і тому ці дані були далеко не повними. Виключно вміла маскування російськими всього, що відноситься до їх армії, а також строгий контроль за іноземцями і неможливість організації широкої мережі шпигунства утруднювали перевірку тих небагатьох відомостей, які вдавалося зібрати розвідникам ... ".

  - Була організована прекрасна розвідка, багато хто чув про успіхи наших розвідників в Рейху, США. Всього один приклад блискучої роботи наших героїв "плаща і кинджала" - організація цілодобового прослуховування делегації "союзників" на Тегеранській конференції.

  - Організація і успішне проведення операції "Сочевиця", в даний час навіть важко повірити, що війська НКВД вирішили проблему "гордих горян" за тиждень.

  - Організував і допоміг у створенні радянської атомної зброї і міжконтинентальної ракети. Це фактично врятувало СРСР і його народи від атомних бомбардувань США. За це Берія не заслуговує скромного пам'ятника десь в центрі Москви?!

  - Забезпечив відкриття нафтових родовищ в Поволжі, врятував країну від енергетичного голоду.

  - Був організатором створення кільця Протиповітряної оборони навколо Москви, такого завдання до нас не зміг зробити ніхто.

  Радянському Союзу пощастило, що в один час на чолі країни було два унікальних управлінця - Сталін і Берія. Берія був унікальною особистістю - технократ, управлінець високого рівня, людина з безмежною енергією. Тому його пам'ятник в Росії і Москві - будівля МДУ, начальником будівництва цієї будівлі, спрямованого вгору, до зірок, був Л.П.Берія.