Головна » особистості » Жінка, яка стала ультра-бігуном через проблеми з пам'яттю

    Жінка, яка стала ультра-бігуном через проблеми з пам'яттю


    Діана ван Дерен - американська ультра-бігунка, яка виграла в 2008 році серію забігів Юкон Арктик Ультра 300 (багатоденний марафон загальною протяжністю 300 миль - 482 км).

    В юності Діана і не замислювалася про те, щоб зайнятися бігом. Вона була професійною тенісисткою, коли у неї почалися епілептичні припадки. Щоб позбавити від них Діану, їй в 1997 році провели лобектомію. Але операція на мозку мало допомогла і лише додала дівчині ще одну проблему - у Діани порушилася робота короткочасної пам'яті і вона перестала сприймати протягом часу.

    Біг здавна рекомендують, як засіб, що допомагає від епілептичних припадків. Тому, як тільки Діана відчуває симптоми наближення нападу, вона одягає кросівки і просто біжить. Так вона стала бігункою.

    А ультра-бігункою вона стала через лобектомія. Діана не відчуває, скільки вона вже пробігла, тому може бігти години і навіть дні безперервно, без перерв на сон і відпочинок. Канадські тележурналісти з компанії CBC в 2012 році зняли про Діану ван Дерен фільм «Досконалий бігун».