Головна » особистості » Життя Робінзона Крузо - НЕ вигадка

  Життя Робінзона Крузо - НЕ вигадка


  Більшість людей, хоча і не всі, але знають про життя Робінзона Крузо. Цікаво, що Даніель Дефо описав історію, яка насправді реальна.
  Коли моряку з Шотландії Олександру Селкірку виповнилося 19 років, він покинув своїх рідних і потрапив в команду корабля "Cinque Ports", який в Тихому океані в 1903 році приймати участь в корсарські рейді ескадри пірата Дампіра. До Олександра добре ставилися, тому призначили помічником капітана. А верховенство на судні після смерті першого капітана взяв Томас Страдлінг. Він був досить жорсткою людиною і погано ставився до всіх, в тому числі і до Селкірку.

  Олександру було занадто важко перебувати на судні, яке вирушило ближче до Чилі, до архіпелагу Хуан-Фернандес. В цей час він прийняв усвідомлене рішення піти з судна і залишитися на одному з островів. Олександр сподівався, що англійці чи французи заберуть його рано чи пізно, тому прихопив з собою тільки те, той вважав за потрібне: ніж, сокиру, кулі, порох, навігаційні прилади та ковдру.

  Самотність на острові не зломило Селкирка. А його аналітичний розум допоміг вижити йому серед дикої природи. Він спорудив для себе житло, навчився добувати собі їжу (полював на морських мешканців, харчувався рослинами), приручив диких кіз. Так тривало довгий час. В очікуванні хоч якогось судна, йому довелося жити на самоті, роблячи різні речі, потрібні для існування (одяг, календар, наприклад). Одного разу він побачив іспанське судно, яке пропливало поблизу берега. Але, згадуючи про те, що Англія з Іспанією стали суперниками, Селкирк вирішив сховатися.

  Так минуло чотири роки. Що проходить біля острова експедиція Вудса Роджерса, люб'язно забрала Олександра. Вигляд у нього був, звичайно, дикий: довге волосся, борода досить відростила, одяг зі шкір кіз, який забув людську мову, яка відновилася через деякий час. Дефо за розповідями очевидця Роджерса і написав роман, який відомий досі. Острів, на якому прожив Селкірс до сьогоднішнього дня називають островом Робінзона Крузо, на який приїжджає безліч цікавих туристів.