Головна » особистості » Жюль Верн - Науковий фантазер

  Жюль Верн - Науковий фантазер


  Французький письменник Жюль Верн до вподоби вважається творцем нового жанру в літературі - наукової фантастики. Його книги допомагали читачам здійснювати дивовижні подорожі навколо Землі, відвідувати таємничі острови, опускатися в глибини океану. Він створював образи безстрашних і благородних капітанів, дослідників, завжди готових прийти на виручку. Своїми творами він передбачив наукові відкриття та винаходи, зокрема поява аквалангів, телебачення, польотів в космос. Його заслуга перед людством в тому, що він спонукав романтиків досліджувати планету Земля.

  У дитинстві Жюль мріяв здійснити кругосвітню подорож. Городок, в якому він народився і жив, древній Нант, розташовувався на березі гирла річки Луари, що впадала в Атлантичний океан. І в порту Нанта зупинялися многомачтовие вітрильні морські судна, що прибували з різних країн світу. Хлопчику було 11 років, коли він потайки від батьків відправився в порт і попросив капітана трищогловий шхуни взяти його на службу юнгою. Капітан погодився, Жюль піднявся на борт, і корабель відплив. Батько, відомий в місті адвокат, кинувся в погоню і на місцевому пароплаві насилу наздогнав спливає шхуну. Сина він з неї зняв, але не переконав. Жюль сказав, що тепер він змушений буде подорожувати в мріях ...

  Хлопчик закінчив Нантский Королівський ліцей, вийшов з кращого атестацією, готувався йти по стопах отца.Ему вселяли, що професія адвоката дуже прибуткова і почесна. У 1847 році він поїхав до Парижа, закінчив школу юриспруденції, отримав диплом адвоката, але зайнявся письменництвом. Нантский мрійник розпочав викладати свої фантазії на папері. Першою він написав комедію "Зламані соломинки", показав Дюма-старшого, і той дав згоду на її постановку в своєму Історичному театрі. П'єса мала успіх, молодого автора хвалили.

  Він почав писати комедії, драми, статті г в газети і журнали, s але отримував за них сущі копійки. Батько, який зрозумів, що син ніколи не стане адвокатом, матеріально його не підтримував.

  У 1862 році Верн написав перший пригодницький роман "П'ять тижнів на повітряній кулі" і відніс рукопис паризькому видавцеві П'єру Жюлю Етцелю. Той прочитав і зрозумів, що натрапив на талановитого автора, і відразу уклав з ним договір на 20 років. Жюль Верн зобов'язався раз на рік здавати в видавництво 2 нових твори. Роман "П'ять тижнів на повітряній кулі" моментально розійшовся. Він приніс авторові не тільки популярність, а й достаток.

  Жюль Верн здійснив мрію дитинства - купив яхту "Сен-Мішель" і відправився в тривалу морську плавання. У 1862 році він ходив під вітрилом до берегів Норвегії, Швеції і Данії. У 1867 році перетнув Атлантичний океан і прибув до Північної Америки. Під час подорожей Верн робив записи, але не забував про свою основну роботу і, повернувшись, в Париж, негайно сідав за письмовий стіл. У 1864 році він написав "Подорож до центру Землі", слідом - "Подорожі і пригоди капітана Гаттераса", потім "Із Землі на Місяць". У 1867 році вийшов знаменитий роман "Діти капітана Гранта", в 1870-м - "20 000 льє під водою". Найбільшим успіхом користувалася його книга "Навколо світу за 80 днів", яка була надрукована в 1872 році.

  Гроші, слава - все було, але галасливий Париж вже дратував, і Жюль Верн переїхав до провінційного і тихий Ам'єн. Він привчив себе працювати як машина, вставав о 5 ранку і до 7 вечора писав. Перерва тільки на чай, їжу і читання. Благо, він вибрав собі відповідну дружину, яка його прекрасно розуміла і створювала йому комфортні умови. Він щодня переглядав безліч газет і журналів, робив потрібні вирізки, складаючи їх в картотеку. Всього за своє життя Жюль Верн написав 63 роману, 20 повістей, десятки оповідань і п'єс. Він удостоївся самої почесної нагороди - Великий премії Французької академії, потрапив в число так званих "безсмертних".

  На жаль, останні роки життя були для Жюль Верна не надто щасливими. Він став сліпнути, але продовжував диктувати свої твори до останнього подиху.