Головна » знаменитості » Жюль Верн і його передбачення

  Жюль Верн і його передбачення

  Кажуть, що людство готують до наукових відкриттів літературні прототипи. В цьому переконуєшся, читаючи твори письменників-фантастів. Їх уяву, тонко вловлюючи зміни, що відбуваються, малює неймовірні для свого часу проекти. Таким письменником був Жюль Верн. Велика частина описаних ним речей випередила їх реалізацію на десятиліття і століття. Пророцтва письменника торкнулися різних сфер діяльності людини. Які ж з придуманих їм технологій стали реальністю?

  Повітряний і підводний транспорт

  До появи підводних човнів Жюль Верн описав судно, здатне перевозити людей під водою в своєму романі "Двадцять тисяч льє під водою". Конструкція і внутрішнє оздоблення "Наутілуса" багато в чому визначило майбутнє підводного транспорту. На борту судна з книги були таке обладнання і обстановка, яким позаздрили б сучасні розкішні яхти. Подейкують, що на ідею про підводні човни письменника підштовхнули зразки субмарин, показаних на Паризькій виставки 1867 року.

  Тільки через два десятка років після виходу оповідання "Робур-Завойовник" в світі з'явилися вертольоти. Їх сконструювали брати Бреге. Жюль Верн в своєму творі дав докладний опис подібності сучасного літального апарату, рухатися який змушували потужні гвинти, що приводилися в рух роторами. У період створення твору в повітрі витали ідеї, пов'язані з підкоренням повітря, проте після виходу "Робур-Завойовника" до реалізації вертольота пройшло більше 20 років.

  космос

  За сотню років до висадки американських астронавтів на Місяці, про цей політ розповів Жюль Верн. У його творі "Із Землі на Місяць" на кораблі у вигляді кулі приземляються люди, зробивши 97-годинне космічну подорож. Через століття його фантазії стали реальністю.

  Там же письменник згадав про використання для польотів міжпланетних кораблів енергію сонячного світла. Сьогодні ця ідея втілилася в технології створення "сонячних вітрил".

  комунікації

  Голограмою і відеозв'язком сьогодні нікого не здивуєш. Однак і перше і друге винахід було використано в книгах Жюля Верна понад століття тому. Про проекції в повітрі ми дізнаємося в оповіданні "Замок в Карпатах", куди вирушає граф Телевізор, який мандрує по Трансільванії. В одному з покинутих замків він бачить просторовий образ своєї померлої дружини, який створив загадковий вчений.

  В "Один день американського журналіста в 2889 році", моделюючи майбутнє, яке буде на Землі через 1000 років, Жюль Верн малює прилад, за допомогою якого люди спілкуються і бачать один одного на великій відстані. Правда, для зв'язку персонажів використовуються дроти і численні дзеркала, все ж це явно прообраз нинішніх смартфонів. Фантазія письменника реалізувалася за все через якісь 100 років.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!